Перейти на мобільну версію сайту

14.11.2014

ТО ХТО Ж НЕВИХОВАНИЙ?

Про вихованість і невихованість у наш час не говорив хіба що лінивий. Зазвичай, люди 2f.jpgпохилого віку щосили нарікають на молодь, а ті, у свою чергу, бідкаються, що й особи в літах нині «зубаті» пішли - палець у рот не клади. Як правило, я намагаюся не вмішуватися в такі дискусії, адже, на мою думку, хамовиті та інтелігентні люди є у кожній з вікових категорій.
Днями була свідком украй неприємної ситуації. Маленький хлопчик мирно бавився невеличкою пластмасовою машинкою на підлозі в одному з відділень «Укрпошти», в той час як його мама стояла в тій же черзі, що й я. За якийсь час помітила, як злісно на малого позирає старша жіночка. Будемо відвертими, в нашому суспільстві є такі екземпляри, що лишень із дому виходять для того, щоб влізти в якийсь скандал і наплювати комусь у душу. Черга поволі просувалася і я, замислившись про щось своє, не одразу почула жахливі слова, з якими та пані зверталася до хлопчика. Уявіть: огрядна постать нависла над малою дитиною і шипить їй крізь зуби: «Пашол вон звідси!», а хлопченятко зіщулилося й дивиться на неї величезними здивованими очима. Долетіли ті слова й до мами та доброї половини відвідувачів відділення зв’язку. А далі - затишшя перед бурею. Кожен очікує, що ж буде далі. Ні, мама не вчепилася «пані» поважного віку у волосся, як би це зробила не одна жінка і, напевно, мала би рацію, не вихлюпнула на неї потік словесного бруду, а ввічливо запитала, хто їй дозволив так розмовляти з її дитиною. Старша жіночка, здається, тільки того й чекала - почала мамі хлопчика «тикати» (зауважу, що молода жінка зверталася до неї тільки на «Ви»), звинувачувати, що він машинкою людям очі видирає, щоб мама закрила писок, не огризалася, а попросила вибачення; що дитина невихована і якраз із таких виростають такі... Щоправда, не уточнила, хто ж із них виростає.
Люди почали заспокоювати старшу «пані» та підбадьорювати хлопченя, але жіночка не вгавала. «Таке мале і таке невиховане!» - репетувала вона.
А мені б хотілося сказати, що дитина ще підросте і з часом залатає прогалини у вихованні, а от із нею, жінкою старшого віку, вже все втрачено... Там уже діагноз...
Тому ніколи не кажіть мені про нашу молодь. У неї є в кого вчитися.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.