Перейти на мобільну версію сайту

05.07.2013

СИСТЕМА, ЩО ДАЛА ЗБІЙ

Відверто, не думала писати про трагедію, що сталася в невеличкому селищі міського типу Врадіївка, що на Миколаївщині. Звістка, що 29-річну жінку зґвалтували двоє правоохоронців,Наталія Яцемірська.jpg за мить облетіла всі засоби масової інформації.
«Тихо вже не буде!» - такими словами коментували дії селян, котрі вийшли на бунт під районний відділок міліції, користувачі Інтернет-мережі. Президент, можливо, не бажаючи повторення історії з Оксаною Макар, бере під особистий контроль хід розслідування. Ґвалтівники опиняються за ґратами. Ніби справедливість торжествує. Ніби...
Але давайте запитаємо себе, з якого дива, переляку чи знахабнілої вседозволеності люди в погонах йдуть на такий звірячий крок?! Хто дав кожному з них моральне право так діяти? Можливо, Закон України «Про міліцію», «Про прокуратуру», «Про судову систему»? Чи новий Кримінально-процесуальний кодекс?
Якими нормативно-правовими документами регламентується, що правоохоронець - цар і Бог?
Що має робити міліція? Насамперед, захищати громадян від протиправних посягань. Саме захищати, а не встановлювати на вході в відділок пропускний пункт. Захищати, а не випускати хуліганів і дебоширів, на пальцях показуючи, яку суму їм необхідно дати за відкуп від покарання.
Уся правоохоронна структура, починаючи від міліції і закінчуючи прокуратурою та судом - це система. Система, в якій діють свої, чіткі правила гри. Система, в якій є потерпіла й обвинувачувальна сторони.
Та в цій ній щось зламалося, вилетів гвинтик, а можливо, кілька, і механізм завертівся в іншу сторону. Не дивно, що з потерпілого легко можна зробити винного. І нині тебе не зґвалтували, а ти сама спровокувала, щоб таке трапилось.
Як убив когось, не переймайся: у нашому гуманному суді можна скільки завгодно знущатись над суддями, родичами вбитого і не боятись жорсткого покарання...
Замість контролювати, контролюючі органи почали диктувати. Причому свої правила гри. Не вмієш схиляти голову, масти руку. За те, що працюєш, за те, що ходиш на свободі, за те, що взагалі живеш.
Я маю багато друзів, котрі обрали за професію саме службу в правоохоронних органах. І від цього мені ще більше боляче про все це писати. Але й не писати немає як. Бо тихо вже не буде...
Єдине, маю надію на здоровий глузд і сподівання, що знайдеться майстер, якому під силу відремонтувати систему, що давно дала збій.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.