Перейти на мобільну версію сайту

07.08.2015

СВОЄ МІСЦЕ НА ЗЕМЛІ

Думаю, в кожної людини є своє улюблене місце або місто на землі. І не важливо, де воно знаходиться, Ірина Фурманголовне, - ти там почуваєшся комфортно й затишно.

Чогось так склалося, що для мене цим місцем і містом стала Одеса. Ще з дитинства. Полюбляла дивитися на метушливих двірників зранку, перегукування колоритних одеситів, що лунало з домашніх типових одеських двориків...

З кожним роком я для себе відкриваю це місто по-новому. Як спостерігає мама за своєю дитиною, коли вона росте, так і я спостерігаю за цим містом. Змінюється інфраструктура, молодь, але за що віддати належне одеситам, так це за їхню згуртованість і міцність духу. Недарма кажуть, що є різні нації, але одесити - окрема.
Приємно, що мою любов до цього міста перейняв син, що його найкращий друг проживає саме тут. І вони одне за одним, як ниточка за голочкою.

Люблю приїжджати сюди із сином, бо це тільки наша територія. Ступаючи на перон, він каже: «Мамо, ми на місці. В тебе є твоя Юля, а в мене - мій Вадим».

Тут мозок і справді відключається від сьогодення, а думки стають прозорими й чистими. Якщо хтось їздить в Одесу відпочивати, щоб попектися під сонечком, посмакувати якимись традиційними стравами, з кимось познайомитись, то я люблю тут бути, щоб мовчати і спостерігати. Особиво, коли місяць сідає на нічне море. Вперше таку радість цього року подарувала і своєму сину, коли з родиною своєї подруги пішли з ночівлею на море. Намети, хвилі й тихий мовчазний місяць...

У цю ніч згадала травневі події в Одесі, коли рік тому всі їхали в місцевому транспорті, а за нами летіли камінці; як палав будинок профспілок; як було моторошно відчувати, що насправді відбувається в державі, а ще важче пояснити це нашим дітям. У ці моменти ще більше полюбила одеситів, які горою стоять один за одним. Коли наступного дня мій син зі своїм найкращим другом вилізли на найвищу скелю на узбережжі та заспівали гімн України, на них із повагою і сльозами дивилися всі, хто знаходились поряд.

Стало приємно, що це не просто місто і місце, яке люблю я, а тут живе нація, яка вміє поважати й любити одне одного. Бажаю всім вам знайти своє місце і місто на землі, де вам буде комфортно і затишно.

Ірина ФУРМАН


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.