Перейти на мобільну версію сайту

22.05.2015

ШУКАЄМО МОЙСЕЇВ

Кожна країна багата на символи - народні та державні. Вони - її своєрідна візитівка. 10358728_989106684448636_8561144911488346423_n.jpgДержавні презентують країну на міжнародній арені, народні ж покликані зберегти споконвічні традиції та самобутність народу.

Багата на символи й наша Україна. Є в деяких із них і свої святкові дні, коли країна виходить на найбільші майдани міст і віддає шану одній із частинок своєї історії та становлення народу як нації.

Своє свято є й у вишиванки. Завдяки студентці ЧНУ ім.Ю.Федьковича Лесі Воронюк, з 2007 року вишиванка святкує свій день, який сьогодні набув всеукраїнських масштабів.

Учора Кам’янець-Подільський вчергове відсвяткував День вишиванки. Дійство по-справжньому захоплювало дух. Чарували погляд неймовірної краси вишиванки на дітках, що крокували поряд із дорослими й гордо заявляли на все місто: «Я - українець!». Не залишалася байдужою і молодь міста. «Авжеж, масштаби акції зросли», - подумалося мимоволі. Але одразу вловив себе на контрасті. Здивували, як завжди, люди. Скільки б свято не набирало обертів, все ж завжди є ті, що живуть інертно. Півміста у вишиванках, а позаду тебе шушукаються перехожі, мовляв, що ж це за свято сьогодні й чому всі ходять у вишиваних сорочках? Люб’язно відповідаєш на ці репліки і йдеш далі. А в голові рій думок про те, скільки ж іще потрібно працювати, щоб справжніх патріотів було більше й таке свято, як День вишиванки, не викликало ні в кого запитань?

І хто ж, як не ті, що про все знають, подбає про тих, хто потребує просвіти? І що я вам скажу: ми таки молодці - ті, що займаються просвітою. Недарма ж існує правило: якщо є ті, хто рухається у вірному напрямку, знайдуться й ті, що підуть за ними. Так має бути. І добре, що вчора вдалося привести із собою чимало тих, що «збилися з вірного шляху».

У такі моменти мимоволі згадуєш Мойсея, який подолав чималий шлях зі своїми послідовниками, щоб досягти поставленої мети, і ловиш себе на думці, що зараз такі мойсеї ой як необхідні. Ну що ж, давайте плекати їх!

Агов, українці, прокидайтеся! Ми - єдині, неповторні, самобутні та самодостатні. Ми - нація, ті, хто вартий того, щоб інші робили, як ми, робили разом із нами, робили краще, ніж ми! Ми - найкращі. Хто ж думає інакше, тоді він - не з нами!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.