Перейти на мобільну версію сайту

22.06.2012

ЩО МИ ЗА ЛЮДИ?

На вихідні мені довелося побувати на межі Хмельницької і Тернопільської областей. Мальовничі села з однаковою назвою Кудринці з одного та іншого боку розкинулися вздовж річки Збруч. На березі вмостилися рибалки. Нижче за течією жінки полоскали шмаття. І тут раптом з-поміж верб показався чолов’яга з повною тачанкою гною і - шубовсть її у річку. Думала, чоловіки, що були на березі, зроблять бодай якесь зауваження. Та де там...
Вирішила перейти на інший бік річки, до тернопільчан. Але й на іншому березі картина була майже ідентичною – увесь непотріб селяни викидають у річку. Вздовж обох берегів видно, де який господар живе, хто і як ставиться до річки, природи.
Почала з’ясовувати, чому люди так роблять? Виявилося, вони не хочуть, щоб на берег, який одразу за їхніми городами, приходили рибалки, бо вони після себе залишають сміття і витоптують їхню городину. А коли на березі брудно, то туди ніхто не хоче підходити.
Що ж виходить, - хто кого? Та від таких «війн», у першу чергу, страждає екологія, а з нею і наші діти. Ми любимо нарікати на погану владу. Але ж у Кудренцях у кожного за городом не влада прийшла й нагадила. Самі. Власними руками.
І така ситуація не лише на Збручі. Подібна картина спостерігається і в каньйоні нашого Смотрича. Кожного ранку з вікна можна «помилуватися» брудом, який викидають кам’янчани та мешканці навколишніх сіл. Замість того, аби знайти вихід, як цивілізовано позбутися від сміття, вони просто його кидають у прірву, а далі - трава не рости.
На мою думку, лише каральні методи зможуть зупинити таких людей. Доки людину не вдариш по кишені, вона не схаменеться. Але чи хочуть контролюючі органи лазити околицями?..
Невже за парканом, за межею, за дверима все чуже? Не наше, не українське?...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.