Перейти на мобільну версію сайту

16.11.2012

ПРОСТИТИ ЗАРАДИ СЕБЕ

Цього тижня вирок суду про проведення за гратами двох з половиною років почула 40-річна жінка, яка 7 років тому втратила доньку через складну форму пневмонії. Жінка не змогла змиритися зі смертю дитини, а тому вирішила покарати винну, як їй здалося, у трагедії лікарку. Згорьована мати хлюпнула в обличчя жінки кислоту. Лікарка отримала важкі травми, частково втратила зір. Та чи стало легше від цього самій мстительці?  
- Дуже розкаююсь. Легше не стало. Якби легше стало, то інша справа, а легше не стало, - зізналась засуджена, почувши вирок.
Напевно, кожен, хто бодай раз у житті спробував помститися, підтвердить ці слова. Чому ж після помсти біль не зникає, а навпаки, стає ще гострішим? Тому що побороти зло злом неможливо. Помста заснована на безпорадності й приречена на невдачу. Справжня сила людини у тому, щоб перейти над провиною і не просто сказати «прощаю», а дійсно простити. Таким вчинком ми робимо подарунок не стільки кривднику, як власне собі. Відпустивши біль із серця, ми знову відчуваємо бажання жити. А відповідно до останніх наукових досліджень, простивши і забувши образу, ми покращуємо своє здоров’я: нормалізується артеріальний тиск, знижується кількість гормонів стресу в крові, зникає головний біль і біль у спині, не турбує шлунок, імунна система зміцнюється.
Можливо, читаючи ці рядки, хтось із гіркотою зауважить, мовляв, якби ж ти знала, як образа пече серце, то не повчала би з такою легкістю. Дійсно, відому фразу «Прости і забудь» не так легко перетворити в реальність. І не треба! Достатньо простити, тоді спогади вже не будуть такими пекучими, а кривдник - втіленням усього зла на землі.
І ще: для того, щоб легше прощалося, іноді достатньо поставити себе на місце того, хто нас образив, тобто подивитися на ситуацію під іншим кутом. Хтознає, може, й ми на місці нашого кривдника вчинили б так саме...   

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.