Перейти на мобільну версію сайту

10.03.2017

ПРОДАЛИ БИ ДУШУ ЗА ПЕРВОЦВІТ...

НаташаПереглядаючи сайти іноземних ЗМІ, натрапила на публікацію, яка мене, відверто кажучи, вибила з колії. Щороку у Великобританії початок весни манірні англійці зустрічають масштабною виставкою первоцвітів. Ніжні й тендітні, білосніжні й блакитно-небесні, ці перші квіточки нового року дбайливо ростуть у спеціально для цих потреб змодельованих стендах, вражаючи відвідувачів не лише красою, а й унікальністю різновидів.

А в нас? Огрядні перекупки, сухенькі бабусі, скромні жіночки й навіть малі діти долучаються до зовсім протилежної акції - квітковбивства. У них аргумент приземлений, товарної ваги - виживати за щось треба ж, сім’ю годувати, може, навіть шматок хліба купити (це вже якщо потрібен сильний аргумент, аби натиснути на жалість).

Та, здається, не у виживанні тут справа, а в звичайному жлобстві, тупому й безкомпромісному. З року в рік товчемо воду в ступі, говоримо про збереження первоцвітів, які не перший рік, як занесені в Червону книгу України, акції проводимо, мітинги, листівки-пам’ятки роздаємо. Хіба до когось за цей час хоч щось дійшло? Де там!

От і цього року працівники національного природного парку «Подільські Товтри» разом зі студентами та учнями шкіл флешмобили 3 березня біля Центрального ринку, найбільшої клоаки кам’янецького жлобства, мовляв, дорогесенькі, ріднесенькі, не продавайте, це ж рідкісні квіти, хіба вам їх не шкода? Сподівалися на результат, що, можливо, достукаються до людських сердець і в день жахливого восьмиберезневого ажіотажу в людей не підніметься рука не тільки продавати, а й купувати ці тендітні перші ластівки весни. А прийшло 8-ме березня, й українська дійсність боляче вдарила по головах природолюбів, добре, що в переносному, а не прямому значенні цього слова, хоча спроби були...

Матюки, прокльони, навіть, погрози отримали на свою адресу поборники флори і фауни. Юні дон-кіхоти, що так відчайдушно змагалися з кам’янецькими вітряками-торгашами, здалися, бо неможливо побороти агресію добром і теплим словом. Незахищеність завжди буде спокусою для сильнішого і нахабного скористатися нею й понівечити. Так і з певоцвітами. Не допоможуть ні благання, ні застороги, ні пісні з танцями. Тільки твоє і моє вольове рішення - не купувати. Зникне попит, зникне і пропозиція.

Можливо, маленький букетик ніжних квітів - це найдешевша приємність, яку ти можеш зробити людині, але ж ти жлоб із цим букетиком у чиїхось очах...Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.