Перейти на мобільну версію сайту

03.06.2016

ПРО АМНЕЗІЮ І ЧЕРВ’ЯКІВ

Наталя МАКОВЕЦЬКА«Ніхто не забутий, ніщо не забуте!». Відомий всім лозунг, родом із СРСР, який сьогодні лунає як символ нашої пам’яті про воїнів-героїв. З огляду на події, які відбуваються останнім часом, складається враження, що в нашої держави місцева амнезія. Можливо, настав час змінити вираз на: «Всі забуті, все забуте!»? Бо ж як інакше можна пояснити те, що гучні обіцянки лунають, а виконувати їх «ДЕРЖАВА» раптово забуває. Та і, здається, лікуватися вона, бідолаха, не хоче. Більше того, вона не лише забуває, але й користується своєю хворобою. 

Ось, наприклад, один із таких випадків. Нещодавно на одному з українських телеканалів вийшов сюжет, в якому розповідали про відвагу наших воїнів на сході. А саме, про те, як вони, відстрілюючись, підбили ворожу БМП. Вже другу за останній час. І журналісти поцікавилися, чи отримали вони обіцяну винагороду ще за першу машину? Нагадаю, що згідно з постановою «Про особливості грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» (розміщеної на сайті Міноборони), «за кожен знищений бойовий літак російських терористів виплачується 121 тисяча гривень, за систему залпового вогню — 60 тисяч гривень, тактично-ракетні комплекси — 54 тисячі гривень, за кожен танк — 48 тисяч гривень, об’єкт наземної артилерії та бойову машину піхоти — по 42 тисячі гривень, за кожен знищений переносний зенітно-ракетний комплекс — 30 тисяч гривень». Воїн лиш іронічно посміхнувся і сказав, що ні, а його побратими пожартували що, якщо й далі продовжуватимуть у такому темпі, то розорять державну казну. Ось вам і вигода з хвороби. Як казав відомий персонаж із фільму «Джентельмени удачі»: «Тут помню, тут не помню!».

Ще однією цікавою ситуацією, у якій «грає на руку» амнезія – є корупція. Такий собі гігантський черв’як, що точить опорну балку нашої країни! Прогнила зсередини, вона ще сяк-так тримається, мабуть, на вірі і надії кожного українця. І всі добре знали, що отой чорв’як є і спить собі тихенько в деревині й не чіпали його, змирившись. А тут раптом згадали, що опора країни повинна бути міцною і непохитною. Тому немає місця в ній для цих шкідників, і почали їх труїти та викидати в смітник. Начебто все добре було. І народ задоволений, і держава оновлюється. Але оця клята амнезія далася взнаки. Бо ж, от горе – черв’яків вижили, а дірки, сточені ними, залишилися. І нічим, і ніким їх заткнути. Забула «ДЕРЖАВА» про шкоду цих черв’яків і почала «законно» знову пхати їх у їхні ж дірки. Кожного - у свою, за габаритами. То воно й правильно, мабуть. Ще б трішки і корупція вимерла б, довелося заносити в Червону книгу, зникаючий вид як-не-як...

Залишається надіятись на дві речі: або «ДЕРЖАВА» перестане давати набридлі всім обіцянки, або почне їх одразу виконувати.

Наталя МАКОВЕЦЬКА


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.