Перейти на мобільну версію сайту

09.05.2013

ПОКАЖИ, ЩО ТИ ПИШЕШ, І Я СКАЖУ, ХТО ТИ

Пригадайте, як давно ви писали власноруч? Ні, не просто заповнювали абонентські книжки по квартплаті або шкрябали заяву з проханням піти у чергову відпустку. Як давно ви писали листи? Змістовні, стилістично й пунктуаційно грамотні листи, читаючи які 3f.jpgможна побачити ваш внутрішній світ. Не пам’ятаєте?
 Шкода. Нинішнє спілкування зводиться до банальних «есемесок» та електронної пошти. Обривчасті фрази, брутальний суржик, а іноді - повне невігластво в написанні елементарних слів!
«... Моя Марусю! Знову пишу тобі із сподіванням, що ти отримуєш усі мої листи. Як же я сумую за тобою та нашим синочком. Вірю, що ще трохи, і ми розіб’ємо німців. Вони вже зараз тікають від нас, підібгавши хвости. Та ти й сама це добре знаєш – радісні новини долітають швидше від птахів. Перемога не за горами – я це відчуваю. Все частіше сняться сни про наше село. То я на полі сію, то біля хати майструю гойдалку малому. Додому, дуже хочу додому...»
Це уривок одного із солдатських листів-трикутників, які писав з війни мій покійний дідусь бабусі. Коли була малою, іноді просила тата передивитися їх. Тато обережно діставав їх із шухляди і наказував бути акуратною. Тоді я не розуміла, нащо так труситися над тими папірцями - це ж не нагороди, яких, до речі, у дідуся було чимало. А нині розумію: жоден орден чи медаль не розкаже про людину стільки, як її щирі, деколи занадто чуттєві листи. Я ніколи не знала свого дідуся. Він помер задовго до мого народження. Але сьогодні, жадібно перечитуючи його невеличкі послання до бабусі, можу зрозуміти, якою він був людиною. Ці листи – наша родинна спадщина, які, сподіваюсь, так само обережно колись гортатимуть мої дорослі діти.
А що залишиться онукам та правнукам на згадку про нас? Електронне «Прівєт, як дєла? Чим занімаєшся?..»  Таку сміттярку хочеться якомога швидше заховати від людських очей. Соромно, бо насправді ми інші. Та хіба про це знатимуть наші онуки?..

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.