Перейти на мобільну версію сайту

15.06.2012

ПИТАННЯ ПРО МОВУ ДЛЯ НАС НЕ ПИТАННЯ?

Лишень на горизонті замайорять чергові вибори, як одразу ж з-під поли претенденти на ласий штамок держави дістають вже заїжджені та замусолені лозунги про таку необхідну й жадану двомовність. Защораз нас намагаються втягнути у гру за чужими правилами. Защораз нас «дражнять» можливістю узаконеної появи другої національної, себто російської. Ніби насміхаючись, пропонують вибрати за «красивих» ми чи за «розумних», за опозицію чи владу, за Схід чи Захід.
І у всьому цьому очевидному роз’єднанні нікому немає діла до неї, моєї рідної української мови. Хто вона, та мова? Злиденка з протягнутою рукою, малограмотна кріпачка, що живе за копійки, чи... вільна й незалежна? Останнє чомусь виривається із присмаком легкого сарказму.
Яка ж вона незалежна, якщо дозволяє над собою знущатися? Точніше, ми дозволяємо. Пропускаємо повз вуха порівняння з «бидляцькою» й «непотрібною», не присікаємо чергові спекуляції, не маємо сили духу сказати: «Досить нами маніпулювати. Наша мова - українська!»
«Але ж багато країн мають дві мови, деякі три, й чотири, - і нічого, живуть, навіть набагато краще ніж ми», - аргументують нам, намагаючись заспокоїти, що нічого страшного не станеться, як і Україна матиме дві державні мови.
І, справді, що страшного, окрім втрати країни може з нами статися? Гіршого, ніж ми пережили та ще й досі переживаємо (нездалий уряд, самодури-можновладці, економічна криза, тотальна корупція, зубожіння), статися вже не може.
Що нам не дай, яку нову «кістку» не кинь, ми все переживемо, проковтнемо, пристосуємось, наловчимось...
Там, у верхах, нікого не хвилює за яку ти, простий українець, мову - українську чи російську, чи за обидві. Там вирішать без тебе. Тебе просто поставлять перед фактом, приймуть закон і не спитають твого голосу. Бо твій голос нічого не вартує, ти все одно продасиш його на виборах за порцію гречки чи пару гривень.
Так що, яке питання про мову? Хіба для тебе це питання?
Ти ж не зробиш, як зробив батько однієї нашої місцевої депутатки, почувши про можливість прийняття другої національної мови. Він вийшов в місто і почав збирати підписи за підтримку рідної, української мови. Не розводив пустих балачок, не ховався, не мовчав.
Він достеменно знає, що може втратити, коли під цим законопроектом буде поставлено всі необхідні підписи. Знаєш про це і ти. Але чому мовчиш?..

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.