Перейти на мобільну версію сайту

15.05.2015

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ КЛОНІВ

Нещодавно, перебуваючи в Києві на літературному форумі, була свідком цікавої ситуації. На одному із семінарських занять, де маститі письменники робили «розбір польотів» творів 2f.jpgмолодих авторів, одна дівчина зачитала уривок зі свого роману.

Суть зводиться до такого: недалеке майбутнє. Світ поділений на касти. Народжуючись в одній, ти приречений бути в ній посмертно. Але є вигнанці, які живуть за межами того міста, в якому відбуваються події. Вони, звісно ж, борються за краще життя. Панянка ще не дочитала уривку, як присутні назвали їй кілька популярних книг та фільмів, у яких буквально дослівно відбуваються такі ж події, як у її романі. Вона ж у свою чергу стверджувала, що ідея належить винятково їй, і ні «Голодних ігор», ні «Дивергента» чи «Деліріума» вона не читала, як і не переглядала схожих фільмів, і, взагалі, її твір суттєво відрізняється. Воно, звісно, ніби й не плагіат, та все ж... Висновки кожен робить сам.

Нещодавно схожа ситуація склалася й у нашому місті. Один колектив людей всі жили собі рве, щоб втілити в життя дійсно класний та якісний проект. Зрештою, досягає певної популярності та ім’я. А хтось інший підбирає готову ідею і через якісь власні дріб’язкові амбіції та нереалізованість видає її за свою, навіть не спромігшись замінити назву. Він краде чужу і вже відому, просто додавши до неї якесь зайве слівце. Воно, звісно, ніби й не плагіат, та все ж... Висновки кожен робить сам.

Мені цікаво, що змушує людей до таких вчинків. Помста за вигадані образи? Одвічне прагнення людини напакостити комусь? Чи банальна невпевненість у своїх силах, таланті, власному успіху й бажання досягти слави за рахунок чужої популярності?

Отож, порада охочим видавати альманах: не шукайте важких шляхів! Беріть вже популярну назву, наприклад, нашу «PHOENIX», тільки додайте до неї ще слова «pink», «green» чи хоч «сіро-буро-малиновий»... Шкода, «white» вже використовують клони. А я, напевно, сяду писати збірку оповідань. Вже й назву підходящу придумала – «Сни Аурінії. Перезавантаження». Кажете, вже таке чули? Та ні, Боже збав мене від плагіату!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.