Перейти на мобільну версію сайту

13.05.2016

П’ЯТНИЦЯ, 13-ТЕ!

10358728_989106684448636_8561144911488346423_n.jpgСьогодні п’ятниця, 13-те. Частина із вас, певно, прокинулась із думкою, що не залишає ні на мить: «Чекай неприємностей». І так людство прокидається вже не одне століття. Звідки ж пішли страхи, пов’язані з так званою «чорною п’ятницею» та яку загрозу вона приховує у собі?

Багато хто стверджує, що виною у всьому є стрічка Хічкока «П’ятниця, 13-те». Учені ж шукають відповіді в глибині століть. Існує думка, що історія «чорної п’ятниці» сягає часів Адама і Єви, які були вигнані з раю в п’ятницю 13-го. Вважається, що Каїн убив Авеля саме цього злощасного дня. А Ісус Христос був розіп’ятий. Лицарів ордену Тамплієрів стратили також у п’ятницю 13-го. Найбільша кількість природних катаклізмів зафіксована метеорологами саме в цей день. А про кількість нещасних випадків, автомобільних аварій, авіакатастроф та про те, що п’ятниця, як останній робочий день, зазвичай присвячувалася буденній та нетворчій роботі і вважалася днем втоми та рутини, годі й казати.
Що ж так лякає людей у числі «13»? Вважається, що «12» – число космічного порядку та спасіння, повноти, сили, довершеності. Його символікою пронизано майже все. Візьмемо, наприклад, біблійний Єрусалим. Тут і 12 апостолів, і 12 воріт. У Греції та Римі – по 12 верховних богів, у середньовічному епосі – 12 лицарів Круглого столу. На Різдво – 12 страв. А на Івана Купала дівчата клали під подушку 12 трав. У фольклорі – 12 місяців-братів.

Додайте до «12» ще одну «одиницю» й отримаєте «чортову дюжину» –  число «13», яке у багатьох народів символізує смерть і початок нового життя, порушує числову цілісність, а отже є небезпечним та злим.
Зовсім іншої думки дотримуються психологи. Вони, не піддаючись забобонам, стверджують, що «проклята п’ятниця» не є небезпечною, адже люди бояться цього дня тільки через те, що в минулому мають невдалий досвід і намагаються у такий спосіб убезпечити себе, завчасно знайшовши «винного» у своїх невдачах, які насправді можуть трапитися й у цілком звичайний день. Вони самі себе програмують на невдалий результат, чекають на біду. Цим самим, на жаль, позбавляють себе можливості знайти кращий вихід із ситуації, що склалася.

У що вірити – ваша справа. Але пам’ятайте, що кожному буде дано по вірі його. Якщо вірите, що в цей день вас переслідуватимуть нещастя, то так і буде. Якщо просто сприйматимете п’ятницю 13-го як звичайний день робочого тижня із гарним фіналом, то так і буде. Просто не панікуйте, не піддавайтеся дурним думкам і в п’ятницю 13-го у вас все буде гаразд!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.