Перейти на мобільну версію сайту

21.06.2013

ОЧІ НЕ БАЧАТЬ – СЕРЦЕ НЕ БОЛИТЬ?

У Міжнародний день захисту дітей чиновники всіх рангів нагадували українцям, як вони люблять дітей. Організовували різноманітні розважальні заходи, концерти, конкурси, роздавали подарунки... Також вони завітали в дитячі відділення, де лежать онкохворі діти. У подарунок – іграшки, солодощі і... обіцянки. Та, напевно, останніми як діти, так і їхні 3f.jpgбагатостраждальні батьки ситі по горло.
Радіо, телебачення, газети нині переповнені оголошеннями-молитвами на зразок «Допоможіть врятувати життя нашої дитини!..». Як правило, єдиним порятунком для таких дітей є трансплантація стовбурових клітин кісткового мозку. В Україні її можливо зробити лише за умови, що донором буде хтось з близьких родичів. Та, на жаль, сумісність з рідними має лише кожна п’ята хвора дитина. А чотирьом доводиться шукати донорів за межами України, у тій же Білорусі чи Росії. Ще 2009 року в Україні було створено Всеукраїнський реєстр донорів стовбурових клітин. Але він і досі не працює. Чому? Недостатньо донорів. Працівники реєстру пояснюють, що добровольців стати донорами вистачає, але бракує тестів, завдяки яким виявляють сумісність клітин. Один такий тест коштує близько 3 тисяч грн. Держава ніяк не може спромогтися виділити необхідну суму, аби наповнити власний реєстр донорів, завдяки якому можна було би увійти до Міжнародного реєстру, який наразі нараховує понад 15 мільйонів добровольців. Доступ до нього – це можливість прооперувати пацієнта в Україні не за 150-200 тисяч євро, які нині вимагають закордонні клініки, а значно дешевше – фахівці називають цифру 50-60 тисяч євро. Звичайно, це також не мала сума, але її можна значно легше і, що важливо, швидше зібрати, бо для таких дітей рахунок іноді йде на дні.
Та хіба такі «дрібниці» турбують високопосадовців? На носі – чергове державне свято, а отже, чергові обіцянки про те, що вже завтра прийде «пакращення».

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.