Перейти на мобільну версію сайту

16.09.2016

ОБМЕЖЕНІ ВДОМА

Наталія ЯцемірськаРезультати Паралімпійських ігор, що стартували одразу після завершення Олімпійських у Ріо-де-Жанейро, просто дивовижні. Українські спортсмени щодня завойовують золоті медалі, невпинно просуваючись спортивними сходинками до Олімпу. Здається, ніби й немає обмежених можливостей у людей, які так вправно фехтують, біжать, пливуть, стрибають. Інвалідні візки та протези не вирізняють цих сміливих і цілеспрямованих людей з-поміж інших. Вони, як і всі, ба більше - найкращі!

Це ж яку волю до перемоги, силу та мужність треба мати, аби довести собі та всьому світу, що можеш здолати будь-які перешкоди?! Пишаємося, вболіваємо, радіємо і не приховуємо здивування, звідки це в них, звідки це в нас, українців?

Тричі грає гімн України, три медалі з можливих одразу в наших спортсменів, тричі не приховуємо гордості! Це мить, яка залишиться там, у далекому Ріо-де-Жанейро, у записах кіноплівок та фотознімках. З часом вона вицвіте й пожовкне на шпальтах світових та вітчизняних газет.

Українські паралімпійці повертатимуться додому, де їх чекатиме все, абсолютно не для них: крутезні пандуси, на яких можна швидше полетіти в космос, а не заїхати в громадський заклад; транспорт, де не лише не поступаються місцем, а й не беруть людину у візку; пільги, які ніколи не виплачуються; співчуття, яке ніколи не приховується, навпаки, удавано демонструється. Удома вони не такі, як усі, не знамениті, й, навіть, не особливі. Тут вони обмежені - життям, людьми, побутом.

Наше суспільство настільки важко сприймає людей з особливими потребами, що радість перемоги вмить затьмарюється необхідністю підлаштовуватися під когось. У нас такого немає, бо підлаштовуватися, точніше «прогинатися», українці звикли лише під сильних, нахабних і грошовитих нікчем.

Кинуті напризволяще, вчорашні переможці живуть у своєму світі, де інваліди не вони, а ті «нормальні», які їх не сприймають. Ось відки ця жага до перемоги, це бажання кричати на весь світ: «Я такий, як і всі! Ні, я сильніший за себе і свою долю!».

Переможця визначає не те, скільки разів він падав, а скільки піднімався після болісних падінь, знову і знову ставав на ноги, навіть, якщо їх не було ніколи. Переможець в кожному з нас, просто потрібно вірити, як вірять у себе паралімпійці, йдучи до мети.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.