Перейти на мобільну версію сайту

31.03.2017

МОЖЕТЕ СПАТИ СПОКІЙНО. ПОКИ ЩО

шухановаСьогодні закінчується термін здачі е-декларацій. Багато хто з держслубовців ще з кінця лютого намагається увійти в систему, але безрезультатно. Комп’ютери зависають, буває по 10 днів на сервер взагалі неможливо увійти. Постійно йдуть технічні роботи, які невідомо коли закінчаться. І якщо вдається зайти до системи, то ненадовго, бо знову розпочинаються технічні роботи. 

Чому не забезпечена нормальна робота сайту і коли заповнювати декларацію, якщо термін нині спливає о 24:00? Далі, хто не встиг, той буде платити штраф, і штраф немалий. За несвоєчасно подану декларацію без поважних причин держслужбовці заплатять штраф від 850 до 1700 гривень. Також адміністративна відповідальність загрожує і за приховування інформації про відкриття валютного рахунку штрафом у 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів, а це 1700-3400 грн. Якщо ж декларант подає завідомо неправдиві відомості про майно на суму 138-344 тис. грн, штраф становитиме від 17 до 42,5 тис. грн.

Декларанти обурені таким знущанням. Незрозуміло, чому людям створюються такі проблеми. Якщо є закон, то чому не створити умови, щоб усі могли без перешкод дотримуватися їх? Напевне, в такий спосіб вирішили наповнити бюджет, бо вже немає що стягнути зі звичайних держслужбовців, яких достатньо в нашій державі і в яких не такі вже й великі статки, щоб оплатити штрафи. Зрозуміло, що олігархам і багатіям такі суми штрафів це дрібниці, вони більше витрачають грошей на обід чи вечерю. А от спробуйте із трьох-п’яти тисяч зарплати заплатити штраф, який не є твоєю провиною і потім прогодувати ще й сім’ю. Хоча є й інша думка щодо не подачі е-декларації, мовляв, потрібно було вчасно це робити, але, напевне, потрібно було розробникам програми, на яку витратили шалені гроші, подбати про безперешкодний доступ до неї. Крім того, людина, яка відповідає за цей фронт роботи на державному рівні, чомусь не контролює цей процес і не змогла організувати його. Напевне, зарплата у 101 тис. грн і така ж сума премії недостатні для сумлінного виконання своїх прямих обов’язків. 

Але з приводу е-декларування вчора надійшла й непогана новина. Президент підписав документ, яким продовжено для окремих категорій термін здачі електронної декларації до 1 травня. 

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.