Перейти на мобільну версію сайту

16.10.2015

МОЛОДИХ НЕ ЗНАЄМО, СТАРИМ НЕ ДОВІРЯЄМО

Приблизно за таким принципом більшість виборців, яка вряди-годи або й узагалі не бере участь у виборах, Наталія Яцемірськаоцінює кандидатів у депутати.

Вибори до місцевих рад у цьому плані взагалі окрема тема. До речі, про те, що в нашій країні проходить виборчий процес, можна легко дізнатися, навіть не дивлячись на білборди чи сітілайти, не читаючи агітки чи газети. Це можна відчути: суспільна ейфорія наче ефір заповнює села, селища, міста і містечка.

І на якихось півтори-два місяці головним гравцем у грі «Вибори» стає виборець. Не кандидат у депутати, не його команда чи прихильника (щирі агітатори), а саме виборець.

Він буває різним - вередливим, манірним, перебірливим, ерудитом, невдахою, але обов’язково чомусь аналітико-експертно-корисливим. Не подумайте, я зараз не про всіх, і вже точно не про тебе, мій читачу. Я про того виборця, в якого під час виборів настає зірковий час. Він хоче бути одразу головою виборчої комісії, секретарем, членом, спостерігачем і агітатором. І не тому, що такий палкий шанувальник певної політичної сили, а тому, що знає собі ціну. Так, саме ту ціну, за яку продається.

Знайома, кандидат у депутати, розповіла про одну телефонну розмову з невідомою людиною, зміст якої зводився до такого: «Партія «А» запропонувала мені 300 грн за роботу в комісії, а скільки запропонуєте Ви?». Дивуватися такій нахабності? Не варто.

Усі ми розуміємо, що вибори - це час грошей, подекуди шалених грошей. І 300 грн чи півтисячі - не настільки важлива ціна за те, що ми увесь цей час не обираємо. Ми торгуємось і продаємось.

Зробіть нам дорогу, вуличне освітлення, дайте землі і побільше. Дайте, дайте, дайте - і ми за вас проголосуємо. Ваш товар, наш купець. Без варіантів. І так кожних п’ять років.

Що й казати, від такого виборця не відстає і ймовірний майбутній депутат. Щоб потрапити до влади, кандидат зі шкіри пнеться, аби догодити виборцю. Раз у п’ять років - це не так уже й складно. Можна зі власної кишені профінансувати латку в дворовому проїзді, від якої через місяць не лишиться й сліду, можна дати триста і п’ятсот, щоб потім забрати набагато більше. Коли йде торг, все можливе... Ейфорія межує з неадекватністю, планка падає - і ось уже в раді люди, яких ти не знав і яким не довіряв.

Лот продано, бо його ціна - бажання заробити під час виборів...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.