Перейти на мобільну версію сайту

31.08.2012

МИ І ВИБОРИ

Виборчий процес лише розпочався, а складається враження, що ми в ньому перебуваємо дуже й дуже давно. Вже за декілька днів прийшли втома, роздратування та бажання нікого й ніщо не чути.
Однак реальність жорстока. Вона, реальність, відмітає всі мрії, сподівання та бажання. Вона, реальність, повертає нас до виборчого процесу. Вона, реальність, жорстока не тільки до людей (електорату), яких з екранів телевізорів, шпальт газет, білбордів агітують повірити тій чи іншій політичній силі, тому чи іншому кандидату, вона, реальність, жорстока і над нами, журналістами. Сьогодні нас, журналістів, загнали в кут, у якому важко не те що поворухнутися, але й сказати власне слово. І, головне, все це законно! Взагалі, легше перерахувати, що нам можна, аніж сказати, що нам заборонено.
Якби наша воля, то ми б з радістю відмовилися від теми виборів, зокрема, від політичної реклами. Стали таким собі «Free-острівком» від політики. А так, законодавство знову змушує нас не відмовляти. І тут з усмішкою ставиш собі запитання, а що, хіба ми справді не схожі на повій, які не відмовляють і отримують за це кошти?
Дехто скаже, що немає чого бідкатися. Вибори для журналістів – це час жнив. Так, справді. Це можливість поповнити свої мізерні бюджети. Але ці жнива якісь занадто специфічні, не видно ні поля, ні комбайнерів, одні лишень «бригадири» та пустота…
У 2006 році ми, журналісти, стали на захист демократії, відстоюючи результатів виборів на окремій дільниці. Тоді ці показники вирішували, чи пройде до районного парламенту за сфальсифікованими даними партія, де примостились районні чиновники, чи ні. Партія не пройшла, зате нас за образу честі й гідності подали до суду. Процес тривав 5 років. Зрештою, ми його програли. Незважаючи на докази, на свідків, на документи на нашу користь...
Боляче, але це рішення Феміди ми проковтнули. Та чи вистачить у нас апетиту на інші подібні рішення та бажання в чергове стати на захист результатів?..

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.