Перейти на мобільну версію сайту

13.09.2013

КРИТИКУВАТИ ЗАВЖДИ ЛЕГШЕ...

Сьогодні, поспішаючи на залізничний вокзал і не помічаючи нічого на своєму шляху, я різко 2f.jpgзупинилася. Мій погляд упав на стіну будинку, яка до цього часу була непримітною та взагалі незрозуміло, якого кольору. Я би за звичкою пройшла повз, але тільки не цього разу.
Так, перед моїми очами постала майстерно виконана робота одного зі стріт-артівських художників – величезне зображення жінки, намальоване в теплому пастельному тоні. Якось в одну мить неприглядний до нині будинок став ураз цікавим і незвичним. Я, хоч і поспішала, але на кілька хвилин зупинилася, щоб просто помилуватися художньою довершеністю роботи. Що не кажіть, а не хлібом єдиним живе людина, деколи просто необхідно отримати якийсь заряд позитиву, краси. Та недовго моя душа заряджалася... Прямо під вухом почула голосіння якоїсь бабці: «Ой-ой-ой, що ж це натворили?.. Був будинок як будинок, а тепер?.. Хай би вже якесь сонечко, хмарки нарисували, а не таке». І презирливо сплюнула.
Від такої репліки мені стало чомусь так неприємно... Розумію, що не може всім подобатися сучасне мистецтво, що жінка похилого віку вихована у зовсім інших традиціях, що значення слова «стріт-арт» для неї таке ж далеке й невідоме, як китайська грамота... Зрештою, я й сама не претендую на високе знання мистецтвознавця, просто моя душа відкрита для нового та гарного. В ту мить мені хотілося запитати стареньку, чи була кілька днів тому облуплена, брудна й обдерта стіна будинку кращою, ніж зараз? Чи викликала тоді вона в неї захват та почуття прекрасного? Впевнена на 100%, що якби там красувалося зображення небесних світил, бабуся все одно знайшла би в ньому ганч.
Ех, ну чому так легко критикувати, звести нанівець чиюсь працю та бажання прикрасити цей світ?! Мала бажання розповісти бабці, що багато людей нині захоплюються «стріт-артом», скуповують за шалені гроші фрагменти стін з малюнками чи принти оригінальних робіт з підписами художників; що за, на перший погляд, нехитрим каляканням на стінах стоять титанічні зусилля. Врешті-решт, Ейфелева вежа теж колись муляла око паризьким мешканцям, а зараз хіба можна уявити Францію без цієї пам’ятки? Сказати можна було би багато, але хто би мене слухав?.. Критикувати ж завжди легше...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.