Перейти на мобільну версію сайту

02.11.2012

КОРИСТЬ УСІМ

Громада нашого міста - люд особливо свідомий. Вона завжди вміє зорганізуватися, допомогти, зробити...
Особливо це було видно на зорі перебудови, коли злидні захлинали кам’янчан. Масові звільнення з підприємств, голі полиці магазинів... Багато хто взяв у руки "кравчучки", аби бодай якось прогодувати родини. Але були й такі, хто не міг зрушитися з місця, адже дома були хворі батьки, малі діти. Тоді такі люди об’єднувалися в громадські організації, бо разом було легше долати складний шлях.
Згодом на горизонті з’явилася рука допомоги - німецьке товариство «Вісбаден-Кам’янець-Подільський» разом із Марією фон Павельц та Раїсою Павлюкевич. Навколо них, як гриби після дощу, виростали громадські організації. Гуманітарна допомога, яку німці доставляли у Кам’янець, врятувала не одну сім’ю.
З часом фрау Марія вирішила вже не давати усім по рибці, а дати вудочки, щоб не плодити утриманців. Як результат, в окремих кам’янчан з’явилися приватні підприємства, на яких працювали люди, заробляли гроші для своїх сімей. Тож громадські організації почали створюватися переважно за інтересами. І щоб вони не були розрізненими й не тягнули ковдру на себе, як у місті, так і в державі почали створювати громадські ради.
На жаль, нині практично не видно справжню роботу громадської ради. Сьогодні вона зводиться хіба до того, що її члени беруть участь у політичних і міських акціях, самі собі роздають нагороди... Члени організації стали пасивними та лише очікують «рознарядки» зверху.
Очевидні речі, від яких могла би бути суттєва поміч і користь кам’янчанам та владі, чомусь залишаються поза увагою громадської ради. А чому не проводити лікбези для мешканців, вчити культурі поведінки в суспільстві?
Байдуже, що під бордюром на дорозі має прибирати комунальне підприємство. А якщо це замість ранкової пробіжки чи гімнастики зробить кожен з нас, користь буде усім. Попрацюють м’язи, поспілкуєшся із сусідом, залишаться в міській кишені грошенята, за які потім ваша бабуся матиме змогу проїхатись у громадському транспорті. І таких прикладів чимало...
Отже, громадські організації, для Вас роботи - не початий край. Доклавши зусиль, матимемо чемних і заощадливих дітей. А вже й за це можна отримати медаль, а не як зараз - за посаду.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.