Перейти на мобільну версію сайту

10.10.2014

КОЛИ-НЕБУДЬ...

Коли-небудь ми будемо переглядати страшні кадри з війни, що в нас нині триває на сході, і говорити: «Дякувати Богу, що все скінчилося!». Ми будемо думати про те все в минулому 2f.jpgчасі, рахувати жертви, шукати винних, спускати на них всіх собак, і дай, Боже, щоб то дійсно були причетні до того жахіття люди (люди? А чи не надто гуманно для них?), а не ті, хто опинився не в той час і не в тому місці.
Ми пам’ятатимемо загиблих, проте для нас вони в кращому разі залишаться сумною статистикою, просто обличчями зі світлин, при погляді на яких ми потайки, щоб ніхто не побачив і не почув, славитимемо Господа чи ще якусь іншу вищу силу за те, що наш дім оминуло лихо. Тих героїв наша майбутня влада згадуватиме за потреби під час різноманітних вшанувань пам’яті, річницях тієї чи іншої події, вони опиняться на сторінках підручників з історії. Та тільки в якому ракурсі про них напишуть із часом? Ким вважатимуть - героями, гарматним м’ясом чи просто нещасними, ошуканими людьми? Недарма ж історію часто порівнюють із лженаукою, адже нерідко її переписують так, як комусь потрібно.
Сім’ї теперішніх загиблих героїв влада забезпечить солідною грошовою допомогою і посмертною медаллю (звісно, мова не йде про добровольчі батальйони), а потім вмиє руки, вважаючи свій обов’язок виконаним. Бо кому в голові чуже горе? Хто думатиме про матір, що поховала єдиного сина, чи про дітей, які залишилися без батька? Згорьовані сім’ї по-різному розпорядяться одержаним статком. Хтось побудує у своєму місті кілька сучасних дитячих майданчиків, які ж одразу найменують на честь загиблого в АТО. Там щодня лунатиме радісний дитячий сміх. Малеча проведе на них свої найкращі роки, закарбуючи в пам’ять щасливе дитинство. Таким чином, це стане тим випадком, коли із чогось поганого вийде щось хороше.
А дехто на отримані гроші забезпечить себе на все життя, одразу придбає новеньку автівку, найсучасніші девайси, відкриє в банку депозит, тринькатиме гроші направо й наліво, не піклуючись ані про комунальні, адже в них тепер пільги, ані про те, щоб замовити бодай службу в церкві за упокій душі загиблого героя, який своєю смертю створив щасливе майбутнє своєї сім’ї.
Як би там не було, я з нетерпінням чекаю того дня, коли про війну можна буде говорити в минулому часі. Так хочеться миру...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.