Перейти на мобільну версію сайту

05.10.2012

КІНЕЦЬ КОЛА

Нещодавно ми пережили черговий кінець світу. Якщо відверто, то вже й важко пригадати, хто його передбачив і на яку саме дату. Знаю точно, що кінець був нещодавно.
Пророків, релігій, які час від часу передбачають завершення цивілізації, розвелось нині вдосталь. Ми вже так звикли до їхніх прогнозів, що, здається, навіть, коли справді розпочнеться апокаліпсис, ми будемо вважати його простим буденним днем.
Сьогодні багато хто із нас в очікуванні 22 грудня. Саме цією датою закінчується знаменитий календар майя. Хоча і в цьому пророцтві не так усе гладко.
Можна ще довго іронізувати навколо закінчення людської цивілізації, але те, що ми знаходимося на порозі «великих змін», - мало у кого викликає сумнів.
Варто поглянути на час. Що він робить із нами, чи, навпаки, що ми робимо із ним? Він пливе. І, щоб там не говорили психологи, що швидкоплинність часу - це «набута» річ старших людей, але коли ми востаннє чули скарги від дітей на зразок: «Ну, чому так  довго йде час!?».
Ми забули, розучилися насолоджуватися миттю, секундою. Прагнемо зловити хвилину, годину, при цьому знову ж таки забуваючи про вічність.
Змінилася не тільки швидкість часу. Зазнали змін наші цінності. Даючи опір такій метаморфозі, ми все одно розуміємо, що наші пріоритети, бажання змінюються попри наші зусилля. Ми по-своєму почали трактувати добро, радість, свободу, істину та демократію. Ми ці поняття розширили, що, здається, до цих слів (понять) уже й важко підібрати антоніми.
Зрозуміло, що довго так тривати не може.
Багато вчених дотримуються думки, що наш розвиток, людська історія носить циклічний характер. Одні його (цикл) вимірюють у 40 років, інші - у сімдесят, ще інші - у ціле століття, тисячоліття тощо.
Якщо так, то залишається лише здогадуватися, чому людському фільму знайдено лише один сюжет. І він безперестанку прокручується. Чому змінюються декорації, постаті, а сутність подій залишається тією ж самою.
Хіба сьогодні в світовій економіці відбувається не теж саме, що в 20-их роках минулого століття? Хіба Стара Європа нині не переживає кризу моралі та цінностей, як це було чи не на початку кожного віку? Хіба ми ніколи не зустрічали події в історії України, коли гетьмани прагнули бути добрими зі Сходом та Заходом, і при цьому втрачали не тільки владу, а й саму державу?
Чому ми ходимо по колу?

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.