Перейти на мобільну версію сайту

02.06.2017

ХТО КОГО ДУРИВ?

шухановаЩоб відкупитися від служби в армії, було декілька способів: заплатити лікарській комісії, податися в «біга» або, якщо вчишся у виші, то піти навчатися на військову кафедру, отримати звання офіцера запасу і спокійно працювати. Але в Міноборони вирішили по іншому – в армії, як у радянські часи, мають відслужити всі здорові чоловіки. Раніше й не зовсім здорових брали у «стройбат», але «стройбатів» вже немає. Хворих в армію не беруть, але нині є потреба в молодших офіцерах. Тому призов офіцерів запасу до української армії розпочнеться вже найближчими тижнями, принаймні про це повідомили з Генштабу.

- Зараз наказ перебуває у Міністерстві юстиції на державній реєстрації. Орієнтовно до кінця тижня він має бути зареєстрований. Далі буде процедура надання відповідних розпоряджень до військкоматів - це також займе один-два дні, - розповів представник управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович. - Тобто за тиждень-два розпочнеться призов офіцерів запасу. Кількість призваних буде невеликою, мова йде не про тисячі.

Нині в армії не такий вже великий некомплект. Просто існують проблеми з тим, що в когось вже закінчився контракт, і він звільняється, хтось переходить на вищі посади. Тобто, йде переміщення по кар'єрним щаблям і, відповідно, звільняються посади первинних офіцерів. Тому призиватимуть офіцерів за військовими спеціальностями щодо яких у армії існує некомплект.

Отже, на строкову офіцерську службу можуть призвати людей віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри, мають вищу освіту не нижче бакалавра і яким присвоєно первинне офіцерське звання. Строк служби складатиме 1,5 року (18 місяців). Також до служби залучатимуться жінки, які мають відповідну підготовку.

У зону АТО відправлятимуть лише тих офіцерів запасу, які пройдуть щонайменше 3-місячні курси підготовки (чи перепідготовки на дефіцитні військові спеціальності) і виявлять бажання перейти на контракт. Решта служитиме у небойових підрозділах у пунктах їхньої постійної дислокації.

Та є одне «але»... Юнаки самі оплачували своє навчання на військовій кафедрі, вже прилаштувалися на престижні роботи, а тепер їх зірвуть з роботи на півтора року і хто їм відшкодує витрачені на навчання гроші? Чи в армію призиватимуть тих, хто навчався на державному?


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.