Перейти на мобільну версію сайту

28.06.2013

КАМ'ЯНЕЦЬКА «СВОБОДА СЛОВА»

Наступних декілька речень - не більше, ніж власна думка, яку я нікому не нав'язую і це лише мій суб'єктивний погляд. Це не погляд журналіста на ідеальну журналістику. Це, скоріше, романтичний і точно ідеалізований погляд на працю так званої «четвертої влади».
З дня в день на факультеті журналістики нас навчають, ЯК працювати отим справжнім журналістом, nevmer.jpgЯКИМ він повинен бути, дають купу наукових визначень і настанов... І я навіть наберусь сміливості стверджувати, що теоретично мені відомо, який він, той справжній, незаангажований, чесний, справедливий, принциповий та незалежний борець за народну правду. Але як цю теорію можна застосувати на практиці? Погоджуюсь, на журналістику завжди має бути реакція і не завжди вона повинна бути лише схвальною. Щоб отримати цю реакцію, часто доводиться йти проти представників влади, іноді - проти приватних осіб, а інколи - навіть проти громадської думки. То яким же чином у нашому маленькому містечку можна втілити свою місію, якщо защораз стикаєшся з суцільним опором, заборонами, незгасним невдоволенням?..
Чи не тому сьогодні в наших засобах масової інформації, авторської позиції, високої інтелектуальності, спроможності не «танцювати під дудку» громадської думки як кіт наплакав? То, може, тому журналістика нині лише обережно (!) інформує, замість того, щоб викликати справжні, непідробні емоції, давати додаткову цінність, яка би змушувала аудиторію відчувати, думати, мати надію на зміни...
Журналістика - це місія, а не робота чи кар'єра. Ми повинні відчувати, що реалізовуємо своє покликання і робимо це щиро.
Чи то в нас ментальність така, чи це людська природа, але виходить, що набагато легше та й, що там приховувати, приємніше, читати про чужі проблеми, звинувачувати когось у чомусь, у чужому оці соломинку помічати... Та не буває правди без критики, без проблем, без суперечок. Напевно, це було би занадто нудотно... Та й не в той час ми живемо, а може й не в тій державі...
Не беруться порівнювати журналістів з лікарями, але ж лікарю також доводиться робити боляче, щоб стало краще. І ніхто його роботі не перешкоджає. То чому ж із пресою інакше? Ми так саме змушені критикувати суспільство задля його ж добра...
Хай там як, а кожному журналісту важливий кожен читач, кожна емоція, викликана написаним матеріалом. А на щиру журналістику завжди є потреба. Я б ще додала, що на щирість у Кам'янці-Подільському давно назрів попит, але поки що немає ринку.
P.S. І гріш ціна такому суспільству і такій «свободі слова», якщо в нас, куди не плюнь «правда, яку всі знають, але писати про яку не можна».

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.