Перейти на мобільну версію сайту

22.08.2014

ІСТИНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Цього року ми святкуємо 23-тю річницю Незалежності України. Та чи насправді протягом 4.jpgусього цього часу ми були незалежними і від кого?
Будемо говорити відверто, 1991 року незалежність неочікувано звалилася нам на голову. Певно, українці і самі не розраховували, що так швидко під тиском національно-патріотичних сил впаде радянський молох. Незалежність отримали, а ось що з нею далі робити - ніхто не знав. Тай наш північний сусід аж ніяк не хотів відпускати у «вільне плавання» Україну, а очільники нашої держави не вельми й поспішали віддалятися від Росії (наслідки такої політики ми зараз пожинаємо). До прикладу, колишній Президент Леонід Кучма написав книгу «Україна - не Росія», але видав і презентував її у Росії, до того ж не приховував, що написана вона для російського читача і «під нього».
Ми надзвичайно сильно залежали від російського газу та нафти. Часто наша внутрішня та зовнішня політика диктувалися з Кремля. Та найбільшим лихом було те, що українці не усвідомлювали своєї «окремішності» (певне, мало хто читав працю Михайла Грушевського «Звичайна схема «руської» історії і справа раціонального укладу історії східного слов’янства», видану ще 1904 року, де чітко і доступно була розбита в пух і прах концепція «колиски трьох братніх народів»).
Справжню незалежність українці почали отримувати значно пізніше. Початок цьому процесу заклали події 2004 року, які увійшли в анали історії під назвою Помаранчева революція. Цементувала цей процес Революція Гідності осені 2013 - зими 2014 років, яка окропила кров’ю київські вулиці. Важко не погодитися з висловом Збігнєва Бжезінського: «Формально Україна незалежна держава з 1991 року. Однак справжню незалежність вона отримує сьогодні, завдяки людям на барикадах».
Сьогодні в умовах війни на сході України громадяни нашої держави остаточно вириваються з «братських обіймів» північного сусіда - завершується епоха паразитування Росії на тілі України, яка тривала понад три з половиною століття. Певне, цього року ми вперше будемо святкувати істину Незалежність. Постає тільки одне логічне питання: «Чому ми починаємо цінувати Незалежність тільки тоді, коли вона щедро окроплена кров’ю громадян нашої держави?»...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.