Перейти на мобільну версію сайту

10.02.2017

ІНТЕГРУЄМОСЬ?

АндрійОсвіту знову лихоманить. Не встигли педагоги оговтатися від нещодавніх нововведень, як МОН запропонувало нові – у проекті типового навчального плану для 10-11 класів, який має набути чинності з 2018 року. 

Документ передбачає зміну підходів до формування переліку предметів в 10-11 класах і є першим кроком до формування профільної школи. Міністерство пропонує чотири новації, які вже зчинили чималий резонанс: скорочення кількості обов’язкових предметів (інваріантної складової) – з 22 до 9, перетворення старшої школи на профільну (пропонується позбутися такого явища, як «універсальний профіль»), можливість для шкіл створювати власні «спецкурси» (для поглиблення профільного навчання), введення інтегрованих предметів («Література», «Історія», «Людина і суспільство», «Математика»).

До останньої з новацій громадськість проявила найбільший інтерес. Українців цікавить, чи дадуть інтегровані предмети необхідний учням об’єм знань, хто з педагогів читатиме ці предмети і чи готові школи до таких змін узагалі, адже мова йде не тільки про спеціалістів, а й про матеріально-технічне забезпечення, яке постійно кульгає. Особливо гостро суспільство сприйняло ідею інтеграції шкільних предметів «українська література» та «зарубіжна література», побачивши «загрозу національним інтересам держави». Активісти навіть розпочали збір підписів на сайті Верховної Ради, створивши петицію, що покликана запобігти втіленню «антидержавної ідеї».

Однак серед хвилі масового обурення знайшлись і прихильники запропонованого проекту, які вважають, що зменшення навантаження на учнів вкрай необхідне. І профільна школа – також на часі. Та й інтегровані уроки для багатьох не стали новиною. У дитячих садочках давно проводяться такі заняття.

Наразі зрозуміло одне: з викладанням інтегрованих предметів зможе впоратися тільки творчий та добре освічений педагог, адже інтегровані уроки – це, в першу чергу, проблемно-пошукові уроки, з гарним технічним та мультимедійним забезпеченням, уроки, які вчать учнів думати, творити, виховують особистість.

Яку ж програму незабаром отримають школи та чи буде вона втілена у життя взагалі – покаже час. Головне, щоб усі новації, які хочуть впровадити, не нашкодили нікому з учасників навчального процесу. Особливо дітям, адже вони – наше майбутнє, а без освіти прийдешнього нема.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.