Перейти на мобільну версію сайту

19.04.2013

І ЗНОВУ ПРО МОВУ...

Як би ви поставилися до людини, яка, прийшовши у ваш дім, почала ображати вас? Ви б 2f.jpgобурилися й сказали: «Гей, друже, ти в мене вдома, то й поводься за моїми правилами! У чужий монастир зі своїми законами не пхаються!»
Ви би очікували пояснень такої дивної поведінки, але натомість почули б таке: «Я прийшов не до тебе, а в цей будинок. А це велика різниця. Виявляється, я мудріший за тебе». Якими були б ваші дії після цих слів? Чи не схопили б ви кривдника і не погнали в три шиї, щоб за ним аж курява піднялася?!
Нещодавно навколо відомої косметичної компанії виник мовний скандал. У їхніх представників поцікавилися, чому шведська компанія, яка працює на українському ринку і пропонує свою продукцію українцям, веде свій сайт та офіційну сторінку в соціальній мережі «Facebook» російською мовою. Замість увічливої відповіді, яку, погодьтесь, можна було би якось проаргументувати, жінка почула таке: «Компания работает не для украинцев, а в Украине! Это, как говорится, две большие разницы. Оказывается, что компания мудрее, чем украиноязычные украинцы».
Хіба ситуації не схожі? Україна – це наш будинок. Чому до нас приходять у гості, а потім ще й змішують з брудом? Я розумію, що Швеція до цього скандалу не має жодного відношення, що ті образливі речення пролунали від відповідальної особи цієї компанії, також українця, тільки російськомовного. Але й від цього боляче. Дратують люди, які все життя прожили в Україні і не навчилися поважати (я не кажу любити!) її мову та культуру, які при кожній зручній нагоді намагаються вилити відро бруду на все те, що є власне українським (мову, культуру, звичаї...). Я не проти російськомовних людей, я проти, коли ображають мою національну гідність! Я не хочу бути радикально налаштованою, розмахувати блакитно-жовтим прапором і казати: «Чемодан-вокзал-Росія (чи будь-яка інша держава)». Але поваги до свого дому (країни) і власне до мене я вимагаю!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.