Перейти на мобільну версію сайту

05.02.2016

ГОСПОДАР СЛОВА

Досить часто ми шукаємо корінь зла у якихось глобальних проблемах. Нам простіше повірити в чудодійну Наталія Яцемірськасилу реформ, невідворотність катаклізмів, третій Майдан і недолугий Уряд, загробне життя й, навіть, НЛО. Це легко, адже лежить на поверхні, завжди готове до демагогічних роздмухувань ситуації. Ми любимо піаритись, видавати бажане за дійсне, а чиїсь заслуги - за свої.

Така вже нація, глобально зіпсована радянщиною, ледарями й п’яничками, котрі захопили владу в минулому столітті, здійснивши переворот. Минуло століття, а, здається, нічого не змінилося.
Генетично модифікований українець через 25 літ незалежності, навчившись говорити укранською, й досі потерпає від ганебної риси характеру - безвідповідальності.

«Я господар свого слова, - каже знайомий, - захотів, дав слово, захотів його забрав». У такій ситуації сподіватися на зміни практично неможливо. Якщо ти не можеш розраховувати на обіцянку товариша, то як вірити людям, які мають до тебе опосередковане відношення?

Зневіра, надійно вчепившись за руку, змушує сумніватися в людях, в їхніх добрих намірах. Порядність у цьому плані взагалі розглядається як якесь космічне явище.

Розповідає колега: «Вчителька однієї із шкіл міста влізла у великі борги. Здавалося, стандартна ситуація, особливо в теперішніх реаліях. Стало мені шкода людину, вирішив допомогти. Вияснив ситуацію, знайшов із неї вихід, дав чесне слово людям, що вона стане на праведний шлях і з усіма розрахується. Мені повірили, бо ж ніколи нікого не підводив. Велику частину боргів через фінансово скрутне становище моєї підопічної списали, залишилося заплатити невеличку суму. Жінка зраділа, і я зрадів, що зміг допомогти. Та через кілька днів вона до мене телефонує й каже, що відмовляється платити, бо не вірить у такі «благородні наміри». Я ошелешений. Добра справа, яку намагався зробити, добряче підмочила мою репутацію. Як діяти в такій ситуації, не знаю?».

І справді, як? Раптово передумати, відмовитися від сказаного набагато легше, для цього не потрібно витрачати жодних зусиль. Набагато важче тримати слово, бути послідовним у своїх діях та вчинках. Нічого не хочеться говорити про моральні якості цієї вчительки, але чого вона може навчити учнів? Напевне, безвідповідальності а ще - зневіри й підозрілості. Можливо, хамства і зверхності, неповаги до чужої праці. Про товариськість і щирість годі й говорити, адже хто в нас час спроможний на добрі вчинки?

І що такого крамольного зробила цей педагог зі стажем? Усього-на-всього не дотрималася свого слова.
Якби про це дізналися її учні, колеги та батьки, чи було би хоч трішки соромно цьому «господарю слова»?

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.