Перейти на мобільну версію сайту

21.07.2017

ГІРКІ ЖНИВА

наталіяНі, мова піде не про фільм з однойменною назвою, а про аграрні реалії, які залиша­ються непомітними.

Минулого року Кам’я­неч­чина потерпала від засухи. У підсумку сільгоспвиробники отримали слабенький урожай. До розчарувань додалися податковий тиск та чергові державні побори.

Цей рік, як і вкотре, зустрічали оптимістично – з надією на краще. І знову погода внесла свої корективи. Буревій, що двічі пронісся районом, наробив чимало шкоди. На одному підприємстві ферма залишилася без даху, збитки склали майже 200 тис. грн. На іншому град перебив половину посівів, зрівнявши вже майже урожай із чорною землею. Можна тільки уявити, розпач того господаря, який приїхав на поле і побачив таку картину. Зібравши рештки волі в кулак, він взявся за роботу й по новому все засіяв. І знову непомірні витрати, які ніхто не компенсує...

Найгіршим 2017-ий став для окремих садівників. Уявіть, як ви посадили деревце, плекали його, скажімо, три роки, підливали, підживлювали, вчасно обрізали, формували крону. І воно, гарненьке, милувало ваше око першими плодами. І таких деревцят була сотня й більше. Аж раптом за лічені секунди шалений вітрисько знищив вашу трьохрічну працю. Ось вона, лежить розпластана на землі з вивернутим корінням. Плакати? Та ні, ридати! Саме так буревій знищив декілька молодих садів, поваливши деревцята, які вже можна поховати разом із надіями на урожайний рік.

На допомогу аграріям прийшли колеги з сусідніх областей – хтось підсобив технікою, хтось – посівним матеріалом. Як завжди мовчазною була районна та сільська влада. Окремі поспівчували, а більшість такий природній колапс проігнорували, мовляв, не всі ж постраждали. Зрештою, такої реакції варто було би очікувати. На руку допомоги від чиновників годі сподіватися. Бо ж та рука часто не для того, щоб давати, а швидше брати.

Хоч і аграрії продовжують залишатися основними донорами районного та сільських бюджетів, але про це згадують тільки тоді, коли ці бюджети потрібно наповнити. Усе решта не хвилює. Маєте проблеми, виплутуйтеся самі. Агросектор навряд чи дочекається того часу, коли стане дотаційним. Держава не доплачуватиме гречкосіям, як, до прикладу, за кордоном за кожен гектар землі, навпаки, обкладатиме кожну сотку черговими податками.

Зрештою, набагато легше об’їздити район, прозвітувати, що все гаразд, і не побачити проблем, аніж ті проблеми вирішувати. Гіркі жнива лише для тих, хто взявся за цю справу...


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.