Перейти на мобільну версію сайту

30.10.2015

ДОВІРУ ТРЕБА ЗАСЛУЖИТИ

Незадоволені результатами місцевих виборів? У мене є пропозиції щодо ваших подальших дій. Я не Іван Гоменюкіронізую, не підколюю, я говорю саме до тих, хто цими результатами незадоволений. Усі запропоновані шляхи рівнозначні, серед них немає ганебних чи менш вартісних - усе залежить від характеру людини, зони її психологічного комфорту. І серед них не буде варіантів на кшталт: «Сховай паспорт бабусі» чи «Усіх розстріляти».

Отже, тверезомислячій людині з правом голосу, яка незадоволена результатами місцевих виборів, як на мене, слід обрати одну з наступних моделей поведінки («просто махнути на все рукою» відкидаємо одразу):
1. Емігрувати. Тут немає нічого ганебного. Якщо людина відчуває, що десь їй буде краще, то їй варто змінити місце проживання. Усе інше - мови, візи тощо - умовності, які можна вирішити в робочому порядку. Альтернатива - внутрішня міграція, переїзд у межах країни.

2. Продовжувати робити те, що любиш та/або добре вмієш і надалі, без ангажування в політику. Виховувати дітей, підтримувати рідних, кохати дружин/чоловіків, писати книжки чи програми, мандрувати, ліпити, вишивати, волонтерити, поширювати позитивну інформацію серед іноземців про Україну, запроваджувати місцеві ініціативи, допомагати, коли можеш, навчати інших, вчитися самому, займатися спортом тощо.

3. Почати активно займатися локальною політикою. Щодня. Регулярно. Займатися, а не імітувати. Записатися (якщо ще ні) у місцевий осередок партії чи створити його, привести туди друзів, бодай 2-3, перманентно проводити розмови з сусідами та іншими земляками, переконувати їх, задумувати і втілювати корисні та позитивні місцеві ініціативи, проводити заходи не лише до річниць чи під час виборчої кампанії. Бо які би ви чи ваші політичні представники не були успішними, проєвропейськими, професійними, за це не проголосують. Хороша людина - не професія, це треба заслужити. Так, гірко програвати зараз, але якщо не хочете програти й наступного разу, працюйте, працюйте, працюйте. І ще вчіться - на власних помилках і на чужих. Так, ваші конкуренти далі будуть красти й обдурювати, а на наступні вибори знову ставитимуть каруселі, друкуватимуть якісну поліграфію й роздаватимуть гроші. Але до того часу люди повинні вас знати, впізнавати і вірити вам. Без цього ніяк. Жодна програма, презентація, фото з відомим політиком не замінить вашої впізнаваності чи асоціації вас із хорошими справами.

І ще одне: вдарили - підійматеся, вдарили - підіймайтеся. І бийте у відповідь - вивчіть самі чи запитайте в юриста як подавати позов до суду, навчіться складати заяву в прокуратуру, вивчіть телефон гарячої лінії СБУ. Атакуйте те, що вважаєте ненормальним, що вважаєте злочином.
Р.S. А хто сказав, що буде легко? Ми ж в Україні живемо, а не в якійсь нудній Норвегії чи зманіженій Таїті.

Іван ГОМЕНЮК


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.