Перейти на мобільну версію сайту

13.03.2015

ДОСИТЬ СКИГЛИТИ!

«Візьміть лопату, садіть картоплю, капусту...». У березні 2013-го таке звернення до українців3f.jpg прозвучало з уст тодішнього прем’єр-міністра Миколи Азарова. Пам’ятаю, як більшість обурилася від такого заклику, мовляв, оце вже ні, в совдепівські часи нас не повернеш!

Користувачі соцмереж ще довго тролили недолугого прем’єра за ту його капусту.

Березень 2015-го. Минуло всього два роки, а наскільки кардинально змінився погляд тих, хто ще вчора насміхався зі, здавалося, смішної пропозиції. Днями на базарі почула розмову двох панянок.

- На дачі вже була?
- Через тиждень плануємо поїхати. Іван поки лагодить лопати.
- А на моєму участку лопати не поможуть. Років з 10 не обробляли. Воно ж смисла не мало.

Скільки треба було виїздити грошей, аби восени зібрати ту картоплю? Та цього року рішили взятися за город. Бензин дорогий, так що будемо їздити автобусом.

... Ох, не за горами той час, коли дачі для багатьох стануть єдиним порятунком від голоду й холоду. За коробку у висотці відтепер щомісяця треба платити, як за якийсь палац. А скільки коштують продукти, ліки? Про одяг та взуття можна й не заїкатися. Пройдіться по так званим бутікам, прогуляйтеся речовим ринком. Натрапите хіба що на роззяв, котрі більше розглядають, аніж купують.

Натомість на дачі бренд незмінний десятиліттями: чоботи і стара джинсова куртка. Як є якась пічка, то й зиму перебути можна. І поки квартирні мешканці ламатимуть голову, за що і як вижити, у дачних пожильців від ранньої весни й до пізньої осені - лікувальна релаксація біля земельки. Можна обзавестися й дрібною живністю. Кури, кролі чи качки ще нікому не завадили. Взимку натопите пічку, наварите своєї картоплі, відкриєте баночку кролячої тушонки... - і де той Захід з його хронічною «стурбованістю», «петі-порохи» та «кулі в лоб» із заїждженими обіцянками? Тут, на цьому клаптику землі, своя Європа, в яку століттями наперед інтегрувалися наші прадіди і нам передали у спадок.

Так що «досить скиглити. Візьміть лопату...». Ну, а далі ви знаєте...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.