Перейти на мобільну версію сайту

01.05.2014

«ДОБОРОЛАСЬ УКРАЇНА...»

Те, то відбувається в нашій країні впродовж останніх місяців, інакше, як жахливий сон не назвеш...  Ми втратили Крим, ми втрачаємо Донбас. А що втратимо завтра? Що залишимо3f.jpg нашим нащадкам від колись «єдиної, неподільної...»? Хіба що Центральне сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
Коли більшість ЗМІ захлинаються від інформації з «гарячих точок» сходу, 23 квітня, буквально напередодні 28-ї річниці Чорнобильської катастрофи, Кабмін виділив 45 га (!) землі в Чорнобильській зоні відчуження під будівництво ЦСВЯП. Уперше про зведення такого небезпечного сховища влада заговорила ще 2004-го. З того часу були неодноразові спроби проштовхнути цю справу, та кожного разу громадськість чинила активний супротив. На жаль, сьогодні активісти зайняті геть іншим - втриманням цілісності держави, а отже це чи не найкращий час для проштовхування сумнівних проектів.        
Захисники ядерного «могильника» заявляють, що чимало країн мають власні сховища небезпечних відходів і не витрачають величезні гроші на утилізацію за кордоном, як ми до цього часу. Водночас, вони замовчують, що жодна країна не збудувала могильник в самісінькому центрі, навколо якого густонаселені області. Так, у США сховище ядерних відходів збудоване в пустелі Невада, Франція використовує під могильник один із тихоокеанських островів, а Росія - ділянку землі в далекому Сибіру.
Та розміщення ядерного сховища - це ще півбіди. Справжня біда - постійне транспортування радіоактивних відходів українською залізницею українськими зношеними потягами через густонаселені території. Не доведи, Господи, якщо бодай один із вагонів зійде з колії - новий Чорнобиль?!
І ще одне: хоча в тесті документу вказано, що на ЦСВЯП зберігатимуть відпрацьоване паливо українських АЗС, утім там немає прямої заборони на ввезення та зберігання відпрацьованого палива з інших країн. А тепер мізкуйте, кому це сховище так потрібно - нам чи старій Європі?..

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.