Перейти на мобільну версію сайту

04.05.2012

ДИТЯЧА ЖОРСТОКІСТЬ – НАСЛІДОК БІДИ

Нещодавні звірячі випадки - в Миколаєві зі зґвалтованою і заживо підпаленою дівчиною, теракти в Дніпропетровську, - примушують замислитися над питанням: «Звідки береться така жорстокість?». На нього мені дали відповідь кілька випадків, які трапились з малюками і про які мені розповіли їх батьки.
Так, хлопчик, повернувшись зі школи, поскаржився на однокласника, дещо кремезного за нього, який постійно над ним знущається. Дитина лише в першому класі, а вже до школи ходити не хоче, хоч для родини було величезним святом вступ у перший клас.
Малюк дуже серйозно готувався до цієї події і розповідав батькам, як буде ходити у школу, навчатися, дружити з іншими дітьми. І раптом – різке небажання! Почали з’ясовувати, що ж стало причиною. Батьки вирішили піти у школу і поговорити з вчителькою. Мені довелося їх зупинити і розповісти про власний досвід розмов із вчителями та адміністрацією шкільних і дошкільних закладів. На жаль, дитячу жорстокість через дорослу байдужість і боягузливість не зупинити. Останні не хочуть втратити контакт з багатшими батьками, не бажають «виносити сміття з хати» і вдають, що все у нас добре. Бо ж написаний план заходів боротьби з жорстокістю серед школярів, читаються лекції батькам і дітям (напевне, задля галочки), розповідається, що жорстоких фільмів дивитися не можна, як і грати в жорстокі ігри. І все ніби гаразд.
Та, якщо ти спробуєш довести, що твоя дитина ні в чому не винна, що над нею знущаються сильніші, то проти тебе і твоєї дитини повстануть усі сильні. Вчителі почнуть доводити, що в їхньому «королівстві» все гаразд, і тобі доведеться перевести дитину в іншу школу. З тебе зроблять ненормальну «мамашу-скандалістку», а твоє дитя «запресують» так, що воно раптом почне погано вчитися. Учні в класі оголосять малюку бойкот, а шкільний психолог зробить запис про те, що дитина зі складним характером…
І якщо в Україні зникла дідівщина в армії, то вона почалася у школах. У армії це явище пояснювали тим, що служили солдати різних національностей, і одні йшли «війною» на других.
А що ж у школі?! Напевне, батьківські гаманці визначають, кому що можна робити, а кому зась.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.