Перейти на мобільну версію сайту

02.12.2016

ДІДА МОРОЗА І СНІГУРОНЬКУ ДЕКОМУНІЗУЮТЬ?

Pa5qea8jj1kДнями ЗМІ «вибухнули» інформацією про те, що в новорічні свята жителі Києва та багатьох інших українських міст не побачать Діда Мороза і Снігуроньки. Проте, як стверджує «четверта влада», не слід засмучуватися, адже це лише черговий крок у декомунізації. Діда Мороза та його онуку замінить святий Миколай.

Про це заявив засновник етнокультурного проекту «Folk Ukraine» Ігор Добруцький, який займається організацією головної ялинки країни на Софійській площі: «Ми довгий час популяризували цю ідею і тепер це дійсно набуло масового характеру. Дід Мороз – вигаданий персонаж і пережиток радянського минулого. Від цього потрібно йти».

Що ж, спробуємо «йти», зробивши невеличкий екскурс в історію образів святого Миколая та Діда Мороза. Перший – історична особа, другий – язичницький персонаж, прив’язаний в радянські часи до Нового року. Святий Миколай живе на небі та носить ризу і корону, Дід Мороз живе в Лапландії та одягнений в синю/червону шубу. Чудотворцю діти пишуть листи про хороші вчинки, за які просять подарунки і отримують їх, якщо були слухняними. А от у Діда Мороза презенти просять просто так і знаходять їх під ялинкою всі без винятку. Святий Миколай ходить із янголом з ІХ століття та є традиційним для України, а от Дід Мороз – з онукою Снігуронькою, але з 1936 року, та є традиційним для Росії.

Ймовірність такої декомунізації українці сприйняли по-різному. Одні – підтримують і радіють, що зекономлять на подарунках, інші – надзвичайно обурені, адже не розуміють важливості таких дій. Та й важко пояснити дітям те, чому Дід Мороз і Снігуронька минулого року завітали до них, а от цьогоріч вони залишаться без їхнього візиту. Чи то у Лапландії яка катастрофа сталася, чи в неї безвізовий режим із країнами світу закінчився й закриті всі кордони, чи резиденцію закрили за несплату комунальних послуг?.. Хтозна.

І ще. Поки Україна обговорює припущення Ігоря Добруцького, російські ЗМІ зарясніли заголовками про те, що в українських дітей відібрали новорічну казку, декомунізувавши Діда Мороза і Снігуроньку.

Не забарилась поява різноманітних фотожаб та ілюстрацій. Ось сюжет лише одного з цих витворів мистецтва: поліцейський, заламавши за спину руки Діда Мороза, «вклав» його на капот службового авто і помахом руки вітається із святим Миколаєм, ніби передаючи тому естафету, адже Дід Мороз тепер – грізний порушник закону, якого запроторять за грати надовго.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.