Перейти на мобільну версію сайту

20.01.2017

ДЕНЬ ЗЛУКИ

НаташаУ неділю ми відзначатимемо перше в цьогорічному календарі державне свято - День соборності України. 2017 року минає 98 років з дня підписання Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – знакової події в історії національного державотворення.

Акту злуки передувало підписання 22 січня 1918 р. Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західноукраїнську Народну Республіку було проголошено такою в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року саме підписанням Акту возз’єднання УНР та ЗУНР, що відбулося 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві.

Майже сто років тому наші предки в урочистій атмосфері об’єднали дві країни, схід і захід, аби сьогодні ми мали територіально саме ту Україну, яку звикли бачити на географічних картах. Та чи відбулося єднання в серцях і душах кожного?

Іноді здається, що все марно. Опускаються руки й душу наповнює відчуття, що ти йдеш не в тому напрямку. Де ж та злука і єднання, якщо в Україні війна і брат пішов на брата? Чи зможемо ми мирно жити після того, як усе закінчиться? Чи стане сили духу східнякам їздити в гості до западенців, а тим зі щирими обіймами приймати тих, хто ще вчора їх не розумів?

Сьогодні, після затяжної економічної кризи і нескінченних сюрпризів від можновладців, можна почути, наприклад, таке: «Чого тепер не кричите на Майдані? Де ваші патріотизм і «Слава Україні!»? Хотіли змін? Ось вони!».

І справді, ми хотіли змін. Та чи таких?

А знаєте, не треба нарікати. Усе, що маємо, ми заслужили. І кризу, і нестабільність, і революцію, яку робили романтики, а користуються негідники. Та й навіть тих негідників, яким дозволяємо нами керувати, ми заслужили. Їмо те, що дають, віримо в те, що показують, лінуємося, не читаємо, не хочемо аналізувати. Набагато зручніше, коли за нас роблять вибір, бо ж буде потім на кого нарікати. Набагато важче робити вибір самому, бо ж за нього треба нести відповідальність, а потім, не дай Боже, вислуховувати: «Ви ж хотіли цей Майдан!..».

Найважче тримати удар, бо життя б’є сильно і справедливо. Але якщо ти маєш незламну силу духу і крихітний шматочок віри у справу чи ідею, якою гориш, усе вийде. І ніколи не буде розлуки, якщо усім серцем прагнеш злуки...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.