Перейти на мобільну версію сайту

09.10.2015

БУДНІ МАМИ ПЕРШАЧКА

Ось уже більше місяця, як я щаслива мама першокласника. Вже більше ніж тридцять днів я, наче мала дитина, тішуся кумедним смайликам у щоденнику і кожного дня з надією сподіваюся там побачити новенького.

Ось уже більше місяця, як я засмучуюся, коли чую, що дещо, як би я цього не хотіла, сину не вдається. Тоді наші вечори проходять у намаганні таки зрозуміти те, що поки не доходить йому до голови. Хоч я сама педагог (який, щоправда, й дня не працював за професією), виконую просто акробатичні трюки у своїй голові, стараючись вигадати, як доступно пояснити шестирічній дитині те, чого вона не розуміє. І дуже часто зазнаю фіаско, через що серджуся і на себе, бо ж що ж я за мама така (а ще й вчитель!), яка не може навчити свою дитину, і на сина, бо я і так, і сяк намагаюся йому пояснити, а результату – кіт наплакав.

Колись, навчаючись у школі, я думала, що наша програма важка. Тепер же я точно знаю, що то були квіточки, і ми – просто щасливчики, що встигли тоді здобути освіту. Слідкуючи за тим, який матеріал проходять першокласники, я іноді диву дивуюся, навіщо їм те знати? От навіщо, до прикладу, зазубрювати склад якогось числа, якщо з часом дитина сама зрозуміє, із суми яких чисел складається певне число, коли навчиться додавати. Скажу вам по секрету: вперше, коли почула про той же склад числа, я не могла допетрати, що воно таке, із чого складається й, узагалі, нащо його вчити напам’ять. І мені не 6 років, я ж доросла жінка! А скільки ще непотрібного є у шкільних програмах!
У мене жодних претензій до вчителів, адже вони самі є заручниками цієї системи і мусять вчити наших дітей так, як їм диктують згори. А ті дядечки і тітоньки, які укладають програму, схоже, блекоти об’їлися або ж звичайні садюги. Інакше я не розумію, нащо мучити так школярів.

Кажуть, дітей нині рідко зустрінеш на майданчиках і що виною тому – комп’ютери. Та це тільки половина правди. Доки вони виконають домашнє завдання, то вже якраз можна вкладатися спати. На жаль, звичайні ігри для нашої малечі часто стають розкішшю, бо платити доведеться за таке задоволення поганою успішністю у школі.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.