Перейти на мобільну версію сайту

11.01.2013

А ТИ - МОРЕ?

«Я - море, меня не волнует». Ця фраза, як маленький прищик, що з’явився на шкірі, заповзає в свідомість людей, з кожним днем перетворюючись на все більший чиряк. Інколи здається, що варто легенько притиснути і тебе залиє цим гидотним, смердючим гноєм людської байдужості. Ні, я не перебільшую. Навіть не драматизую. І нехай перший, хто небайдужий, кине в мене камінь.
У телефонній розмові дізнаюсь від приятеля про нещодавню пожежу.
- Уявляєш! - обурюється він на тому кінці дроту. - Всім начхати! Люди самотужки загасили Наталія Яцемірська.jpgполум’я, їхня дитина отруїлася чадним газом, і ніхто, абсолютно ніхто, не допоміг. Усім на все байдуже! Кількаповерховий будинок, на горищі якого розпочинається пожежа. Звісно, там ніхто не живе, й одразу навіть ніхто не зрозумів, що сталося. Коли ж почав валити їдкий дим, господарі з верхнього поверху кулею вилетіли з квартири - і гайда за відра з водою. Викликали пожежних. Так, автомобіль (уявляєш!) їхав аж з проспекту, хоч все трапилось у Старому місті. А наша пожежна для краси там, чи що?
Приїхали рятувальники, доблесно залили все зверху водою, хоч уже й не було що гасити. І - до побачення! Навіть ніхто не поцікавився, а чому сталася пожежа, хто винен, з кого спитати?
Намагаюсь заспокоїти товариша, розпитуючи, чи були правоохоронці, що казали рятувальники, натомість, лише викликаю в нього чергову порцію праведного гніву.
- Та всім на все насра..! - резюмує він.
І хоч я намагаюся його переконати в зворотньому, десь в глибині душі розумію, він таки має рацію. Після численних обманів, після продуманих сценаріїв і брудних політтехнологій, після чергового розведення «как котят», люди втратили віру, наростили грубу шкіру... ні, на жаль, не реалізму, а байдужості. А найгірше, що вони втратили, - просту, але важливу частинку - «спів-» - спів-переживання, спів-чуття...
Кожен, відгородившись від усіх, заховався у чотирьох стінах, причаївся, немов зараз має відстрілюватись.
А коли тобі немає діла до світу, повір, світу одного дня не буде діла й до тебе. Ти можеш стукати в двері, які будуть зачинені, як і твої, і тобі не відкриють, як і ти не відчиняєш нині. Ти захочеш розповісти про проблему, а тебе не почують, бо й ти нікого не хочеш чути. А там і до моря недалеко...

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.