Перейти на мобільну версію сайту

30.06.2017

А ПОТІМ БІДКАЄМОСЯ

шухановаГанебну історію довелося спос­те­рігати з балкону, яка наштовхнула на спогади про робітничі селища вісімдесятих, коли йшов район на район, стіна на стіну і мотлошили один одного до крові, до смерті, до тюрми.

Дещо старші дітлахи, які мешкають на Васильєва, 15, ганяли малечу з сусіднього будинку. Ще колись ці дітлахи разом гралися на стадіоні, який у центрі кварталу, бігали старші на дитячий майданчик, де були гойдалки й різні гірки, але з часом вони поламалися, біля п’ятнадцятого будинку провели благоустрій і, коли сусідня малеча почала забігати на новий майданчик, тітки з того будинку як навіжені волали й виганяли її. Гарний приклад перейняли і їхні діти. Тепер ганяють їх, але діти є діти, й не дуже піддаються наїздам, тоді в хід йдуть патики й каміння. І вибудовуться одні з одного боку проїзду, інші з другого, та й зрозуміло, що старші сильніші, тому малечі доводиться відступити. А з балконів того п’ятнадцятого радісно споглядають за битвою мами і радіють силі своїх чад. Повз проходять сторонні чоловіки, але їм байдуже, це ж не в їхніх дітей летить каміння.

Не витримавши, вмішалася і присоромила тих агресорів-нападників. Вони відступили, але не так то й було. З балкону чиясь мама підтримала своїх агресорів, і вони знову пішли в наступ. Прикро, що інженери, медики, вчителі, які мешкають в тому будинку, не можуть пояснити дітям, що потрібно жити в мирі, або бодай спокій був тут. Але про це, напевне, говорити марно, бо ж виховання починається з батьківського дому, батьківського прикладу, материнської доброти і виховання. А тут яке може бути виховання і приклад, якщо в будинку мешкає педагог, який на очах у всього мікрорайону вигулює свого чотирилапого улюбленця просто на могилах розстріляних євреїв, який там ходить у туалет, а потім отримує грамоти за гарне виховання підростаючого покоління.

Можливо, це дрібниця, але з таких дрібниць набирається ціле життя, з якими їм, підростаючим, йти у велике плавання, яке й називається ЖИТТЯ. І потім у тому майбутньому житті породжується злість, хамство, злочинність. І знову ж таки потім, коли вже пізно ставлять вони собі питання: «Де ж я схибила? Я так не виховувала». Але власним прикладом старших встелена дорога твого чада...


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.