Перейти на мобільну версію сайту

21.09.2012

А ХТО?!

Добре, коли все добре. Та ми постійно сподіваємося на «якось воно буде». Найбільше це можна бачити вранці в маршрутках, коли в них набивається народу, як кільки в банці. Усі ж знають, що не можна трамбуватися, бо це небезпечно, але кудись поспішають і поводять себе так, ніби відходить «остання електричка».
У вкрай переповнену маршрутку намагається втиснутися жінка з малям. Дитина одразу на увесь салон вимагає собі місце, і це цілком нормально. Звичайно, місцем ніхто не хоче поступитися, бо кожен заплатив за проїзд. Крім того, жоден з пасажирів не хоче наражати себе на небезпеку та їхати стоячи. Зрештою, і дитина, і її мама знають, що стоячи їхати не можна. Але хто ж, як не власна мама вчить дитину порушувати правила, а отже й закон. Та якби на цьому все закінчилося…
На всю маршрутку починають лементувати декілька людей літнього віку, мовляв, молодь невихована, не може поступитися місцем старшим, хоча до того місця й не проштовхатися. Ще одна матуся, відчувши підтримку «чуйних», теж починає вимагати місця для своєї хворої дитини, яку везе до лікаря.
- Я тут з хворою дитиною,  не можу її  втримати настоячки! - обурюється жінка.
Дивлячись на цю картину, виникає питання: «Чому хтось повинен пожаліти твою дитину, якщо ти сама її не жалієш і не дбаєш про її безпеку? І хто тобі дав право наражати на небезпеку інших, перевозячи хвору дитину разом із здоровими людьми?». Жоден пасажир маршрутки не захотів зробити цій матусі зауваження, навіть заради власної безпеки, боячись здатися невихованою людиною. Адже нас колись вчили поступатися місцем старшим в автобусі. Та при цьому не навчили старших, що не потрібно заходити в громадський транспорт, якщо там вже немає місця.
Який приклад ми подаємо молоді? Приклад уседозволеності, чи того, що закони можна порушувати, бо ти старший чи сильніший? Ми самі винні в тому, що нація у нас не законослухняна. Чомусь нам постійно потрібен наглядач з нагайкою.
Яскравою згадкою на все життя залишився приклад гостей з Німеччини. Їм терміново потрібно було повертатися додому. На світанку таксі чекало під дверима. Німці завантажили валізи й почали розсаджувати на заднє сидіння дітей. Щойно зачинили за ними дверцята, як дітлахи вмить вискочили з автівки. Виявилося, що там не було ременів безпеки, і діти відмовилися їхати так у далеку дорогу. Німці з малку вчать дітей правилам безпеки. І якщо ти сам про це не подбаєш, то ХТО?!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.