Перейти на мобільну версію сайту

26.05.2017

А ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ДЕ?

наталіяКраїна натужно борсається в океані реформ. Були часи, коли ми жили правильно, а тепер - у всіх сферах неправильно. Освіті потрібні зміни, медицині також, у податковий кодекс вносять правки щороку, і він все одно не такий. Пенсійний вік тільки росте, а нинішній молоді пенсія від держави взагалі не світить, хіба самі наскладають у панчоху. Сільське господарство та промисловість загнали за хмари державними поборами, перетворивши в економічно нерентабельні. Цей перелік можна продовжувати, як і кількість галузей, по яких реформи котяться своїм невблаганним котком. Та найбільш цікавою й навіть утаємниченою залишається реформа децентралізації, про яку стільки балачок було два роки тому, й така тиша нині.

Відколи Україна незалежна, відтоди державні чиновники говорять про зміни в адміністративно-територіальному устрої. 24 роки балакали, а на 25-му, отримавши іноземні гроші, взялися за реалізацію. І тут трапилося, як завжди - хто перший встав, той у сани сів. На Кам’янеччині три громади наполегливо борсалися, аби врешті витягнути омріяний чи не дуже децентралізаційний квиток. Укрупнилися, отримали від держави гроші на розвиток та можливість самостійно розпоряджатися коштами з сільського бюджету. Як розпорядилися - це вже інше питання. Хтось по-господарськи, а хтось - аби збутися.

А що ж решта? У верхах кажуть, що вже наступного року всіх, хто не встиг об’єднатися, у примусовому порядку об’єднають, відповідно до розроблених Кабміном перспективних планів. Можливо, там видніше, з ким тут, у селах, межувати. Тож про добровільність можна забути. Але і це не так уже й страшно.

Чому ж тільки три щасливчики з того часу витягнули лотерейний квиток? Хіба решта не має право на добровільне об’єднання? І хто буксує реформу децентралізації в районі?! Перш за все, ті, кому вона невигідна. Як об’єднаються одна з другою сільські ради, чи треба тоді буде районної ради й адміністрації в такому форматі, як вони ніні існують? Ні! Їм також «світить» укрупнення. Чи, можливо, хочуть об’єднуватися сільські голови, які відбувають «державний термін» за зарплату і премію, особливо нічого не роблячи для громади? Також ні. Бо сьогодні вони «самодостатньо» прожирають власний бюджет, а завтра треба буде ділитися з іншими. 

І якщо трапляються серед цієї когорти ідейні впертюхи, котрі хочуть бути подібними до тих трьох щасливчиків, то в них уже зеленого світла немає - блокують реформу на всіх рівнях, і чим вищий рівень, тим блокування міцніше. Бо спробували, побачили, що з цього може щось вийти, і злякалися... Ким керувати будуть, як усі пооб’єднуються?!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.