Перейти на мобільну версію сайту

16.12.2016

12 РОКІВ - ШКОЛІ

НаташаСаме стільки років запланували урядовці для прийдешніх поколінь. Покласти 12 років на вівтар знань, уже не гризти, а жувати, мов гумку науку, аби стати успішним, ерудованим, суспільно орієнтованим.

З якого часу кількість стала основним показником якості? 

«Знання зараз накопичуються з драматичною швидкістю, - пояснює міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час презентації концепції нової української школи. – Діти вже не йдуть у школу за знаннями, для цього є інтернет, дуже багато різних ресурсів. Їх треба навчити, як ці знання використовувати, класифікувати, як відрізнити добро від зла і як знайти ті знання, які тобі потрібні для вирішення індивідуальної життєвої ситуації чи професійного виклику».

Гарні слова, авжеж! А хто навчить вчителів, безпосередніх носіїв та передавачів знань учням, відрізняти добро від зла? Чи викоріниться, до прикладу, з педагогічного середовища таке явище, як репетиторство? Зрозуміло, що виникло воно не з доброї волі: у період тотального безгрошів’я в країні педагоги були змушені хоч якось виживати. А потім, коли рівень доходів трохи зріс, шкода було прощатися зі вже усталеними «принципами роботи», і позашкільні заняття стали основним джерелом прибутку. Якщо твій вчитель не твій репетитор, годі сподіватися на високі оцінки в атестаті. Несправедливо, правда? Але ж ми самі породжуємо несправедливість у суспільстві, починаючи зі школи. І чому учні повинні старатися й здобувати знання, якщо все можна «порішати»? А потім у дорослому житті також можна «порішати»... І за своїх дітей «порішати», бо ж всі «рішали і я рішав». Країна «рішал» і «договорняків», а ви про якісь реформи.

У 14 років вже можна отримати перший офіційний документ - паспорт громадянина України, у 16 років можна самостійно вирішувати, з ким пов’язати долю та зареєструвати шлюб, а у 18 років - тільки закінчити школу. Якийсь дисонанс, не відчуваєте?

Рівень нашої освіти не піднімеш збільшенням кількості років, проведених у навчальному закладі. Починати, мабуть, варто з іншого - зі школи, в яку хочеться йти, з учителя, уроки якого пам’ятатимеш до старості, з загальної атмосфери в колективі, де в пріорітеті учень. Сьогодні дійсно знання стали настільки динамічними і доступними, що їх здобути легко в режимі он-лайн. Потрібен не вчитель, бо вивчитись можна і самотужки, потрібен порадник, який допоможе і підкаже, як краще використати знання. Між добром і злом хитка межа, яку легко переступити будь-якої миті, не те, що за 12 років.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.