Перейти на мобільну версію сайту

17.03.2017

115 РОДИН МОЖЕ ВИРОСТИТИ ЛІС

шухановаЩоразу, коли доводиться після візиту в магазин, аптеку, супермаркет розпаковувати пакети з ліками, продуктами, речами, радієш від гарних, яскравих паперових коробочок, упаковок, обгорток. Потім, коли їх потрібно викинути в сміття, серце кров’ю обливається, починаєш аналізувати й згадувати шкільні уроки, про те, як вчителька розповідала, скільки дерев потрібно вирубати, щоб виготовити папір, скільки років потрібно, щоб виростити дерево, яке дає кисень для нашого з вами життя. 

Аналізуєш, скільки гарних книжок і підручників можна надрукувати на хорошому папері. А ти береш і все просто в утиль. Такі ж думки виникають, коли бачиш наклеєні на стовпах і зупинках глянцеві листівки, плакати, агітки, рекламки. Також прикро дивитися, коли флаєри та іншу рекламну продукцію, яку роздають на вулицях нашого міста задля рекламних цілей, просто, як кажуть, не відходячи від каси жбурляють у кращому випадку в урни, або просто під ноги, щоб потім була робота прибиральникам. Бо ж оце все людині потрібно на кілька секунд, поки вона це прочитає. То ж ніхто вдома не зберігає ту купу макулатури, яку впихують у руки мимохідь. Це означає, що все однозначно викидається, а це коштує чималих грошей. Зрозуміло, що чужі гроші рахувати не гарно, але якби цей, дуже різного призначення папір, спрямувати в благородне русло і з розумом, то якими великими і чистими могли би бути легені Землі.

Зрозуміло, що гуманніше для природи використовувати саме паперову упаковку, аніж поліетиленову, бо час розкладання паперу в сотні разів швидший та екологічніший. Але виробництво паперу завжди вабило до себе як екологів-професіоналів, так і представників різних «зелених» громадських організацій. Велетенські комбінати, які поглинають сотнями тисяч тонн деревини, прісну воду, працюють з їдкими і небезпечними реагентами, мимоволі сприймаються як безпощадні монстри, котрі знищують Матінку-Природу.

Уявіть собі, скільки паперу набирається для викидання за тиждень, але ми не звикли це робити роздільно, тобто викидати папір в окрему корзину «для паперу». Цим ви врятуєте ліс. За статистикою, одна середньостатистична сім’я викидає у сміття в день 0,5 кг паперу, за тиждень - 4 кг, за місяць – 15 кг, за рік – 180 кг. Якщо 60 кг паперу, зібраного, як макулатура, дозволяє зберегти одне дерево, то одна сім’я за 4 місяці може зможе зберегти одне дерево. Якщо взяти сім’ї однієї умовної школи в 115 родин, можна виростити ліс.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.