Перейти на мобільну версію сайту

01.08.2014

... ОДНА НА ВСЕХ - МЫ ЗА ЦЕНОЙ НЕ ПОСТОИМ?

Часто згадую рядки цієї легендарної пісні Булата Окуджави. Часто згадую розповіді тих, хто 3f.jpgпережив лихоліття Вітчизняної. У нас війна четвертий місяць поспіль, вони відвоювали довгих чотири роки. Що живило їхню віру в перемогу, їхній незламний дух?
Якось розговорилася з одним із старих ветеранів, що мешкає у моєму дворі. Почула від нього таке пояснення: «Ми, дитино, мали відчуття абсолютної впевненості, що воюємо за праве діло. Тоді війна йшла не тільки на передовій - воював тил»...
Саме через цю, останню обставину, нинішню війну на сході, напевно, краще прирівняти до афганської. Випалені пекучим пустельним сонцем воїни-афганці довго не могли знайти себе в мирній країні, де пережите ними сприймали наче якийсь бойовик.
А хіба нині інша ситуація? Одного дня місто святкує черговий фестиваль, усі сміються, радіють, лунає весела музика, а через два дні - проводжає в останню путь героя, захисника, який поліг, аби Кам’янець - місто-свято - не відчуло на собі, що таке бомбардування «Градом».
Сотні кам’янчан зараз відвойовують схід. Тисячі чекають їхнього благополучного повернення додому. Їм не до розваг та веселощів. Вони не випускають з рук мобільника, аби, не дай Боже, не пропустити такий довгоочікуваний дзвінок від сина, батька, коханого...
Як тим, хто чекає з фронту солдата, приймати помпезні феєрверки, гульню до ранку в ресторанах та кафешках? Хтось скаже, що війна війною, а весілля й родинні свята ніхто не відміняв. Звичайно, життя триває, але якщо ми нарекли себе людьми, то мусимо ними залишатись за будь-яких обставин. Наша совість, як індикатор свідомості, має підказати, як відзначити те чи інше свято, від чого варто відмовитись, а що взагалі - скасувати. Бо гасло «Єдина країна» - це не лише наш гімн, мова й вишиванки. Це наша спільна боротьба, наш спільний біль - «...ведь нам нужна одна победа, одна на всех - мы за ценой не постоим!»

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.