Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

ВРАНІШНЮ ТИШУ ПОРУШУЮТЬ МІДНІ ТРУБИ

оркестрПятидесятиріччя від дня заснування 15 грудня відзначив військовий оркестр. Нині він належить 201-му навчальному Ценру головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України. А 50 років тому його було створено на базі К-ПВВІКУ ім.Харченка. 

Сорок років під звуки військового оркестру піднімалося місто, та настали погані часи для війська і з’явилося питання щодо існування військового оркестру. Його постійно намагалися врятувати, і це вдавалося, адже в місті залишалися військові підрозділи, а як же вони без оркестру? Та майже чотири з половиною роки тому оркестр, як цілісний військовий підрозділ, знищили, але душі музикантів не змогли померти, вони півроку назад як фенікс піднялися з попелу, і нині оркестром керує молодий талановитий диригент Андрій Жарій.

Отже, створено військовий оркестр 1967 року. Його першим диригентом був Юрій Наумов. За рік Юрію Миколайовичу вдалося сформувати дружній та професійний колектив, започаткувати добрі традиції, які зберігаються та примножуються до сьогодні. Через рік його змінив Василь Матвієнко. Під його керівництвом оркестр брав участь у конкурсі Прикарпатського військового округу, продовжувалося нарощення навчально-матеріальної бази та традицій. Ще через рік колектив очолив Гаррі Відомський, який започаткував тісний зв'язок з творчими колективами міста, організовуючи разом із ними спільні концертні виступи. З 1970 до 1972 року диригентом був Ювеналій Бубнов. Йому вдалося ще більше згуртувати військових музикантів, урізноманітнити музичний репертуар оркестру. Ювеналій Ювеналійович і досі відвідує оркестр, коли приїздить у місто.

1972-1975 роки керував оркестром Анатолій Мухамеджан. Анатолій Борисович – талановита та вимоглива людина. Завдяки цим якостям підвищився професійний рівень музикантів, це дало змогу розширити репертуар колективу творами класичного спрямування.

Борис Гофман очолював військовий оркестр з 1975 до 1982 року. Він продовжив традицію тісного творчого зв’язку з колективами міста та з окремими солістами і митцями. За час його керування оркестр неодноразово брав участь у всеармійському конкурсі духових оркестрів та в конкурсі Прикарпатського військового округу.

Степан Морар був диригентом у 1982-1986 роках. У цей час оркестр, окрім участі в конкурсі Прикарпатського військового округу, брав участь у республіканському самодіяльному телевізійному конкурсі «Сонячні кларнети».

Найдовше – 19 років – оркестром керував Борис Михайлович Бобик (1986-2005 рр.). За його керівництва була обладнана оркестрова студія, при ньому музиканти ставали лауреатами всеармійського конкурсу військових оркестрів СРСР.

У 1988 році оркестр посів перше місце в конкурсі духових оркестрів Прикарпатського військового округ. 1989 року колектив став лауреатом конкурсу «Співоча Тернопільщина», 1994 року – взяв участь у телевізійному конкурсі «Червона калина», а 2001 року в нашому місті проходив фестиваль духових оркестрів Хмельниччини, де наш оркестр теж показував свої таланти.

оркестр-22005 року Борис Михайлович передав естафету молодому диригенту, лейтенанту Андрію Жарію.

У 2013 році факультету військової підготовки передислоковано у Львів і, зрозуміло, що оркестру був винесений вирок. Та музиканти тим часом продовжувала працювати на творчій ниві, обслуговуючи наш військовий гарнізон при потребі. Але біда, яка прийшла в наш український дім, підштовхнула керівництво Збройних сил повернути в місто військових, а також відновити через 4 роки перерви військовий оркестр. Основу колективу складають досвідчені військові музиканти та талановита молодь. Нині знову проходить процес становлення оркестру, який продовжить славні традиції військових музикантів. І знову вранішню тишу Кам’янця проривають звуки мідних труб оркестру. А який настрій він створює на різних заходах!

Привітати музикантів зі святом цього дня прийшли не лише представники міської та районної влади, але й чимало військових, музиканти попередніх складів, товариші. Кожен промовець відзначив, що оркестр виріс і безперечно став важливим не лише для військових, але й для громади.

Від імені кам'янчан та міського голови Михайла Сімашкевича оркестр вітав секретар міської ради Дмитро Васильянов, який вручив грамоти та подарунок, що знадобиться колективу в роботі. Упродовж вечора звучали композиції, що торкнулися душі і серця кожного.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: військовий оркестр, ювілеї

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.