Перейти на мобільну версію сайту


05.05.2017

ВІН НАБЛИЖАВ ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

кошелєв9 травня виповнюється 72-га річниця від Дня Перемоги. На жаль, тих хто наближав її мить, залишилося в живих одиниці.

Одним із них є ветеран, інвалід Другої світової війни, письменик, полковник у відставці 94-річний Іван Кошелєв.

1941 року його призвали в ряди радянської армії. Як одного з кращих випускників школи направили в Московське Червонопрапорне піхотне училище ім.Верховної Ради СРСР. Після закінчення молодий лейтенант потрапив на Ленінградський фронт.  

... Було важке, гаряче літо 1942 року – в районі Ленінграда склалася загрозлива ситація. Всі підступи до міста були захоплені й блоковані ворогом. Важкі, кровопролитні бої точилися за кожний кілометр дороги. Військові частини в жорстоких боях з ворогом практично гинули в повному складі, але позицій своїх не здавали.

Бійці мотострілецького взводу, якими командував лейтенант Іван Кошелєв, воювали хоробро і, незважаючи на сильний опір фашистів, контратаками відбили значну ділянку залізничної дороги. В одній з німецьких атак Іван Єгорович був важко поранений. Він втратив свідомість і багато крові - довгий час пролежав на полі бою. Але дві дівчини, санітарні інструктори, знайшли лейтенанта, зупинили кровотечу й на плащнаметі потягнули до медсанбату. Так вони врятували життя Івану Єгоровичу. Проте серйозно постало питання про ампутацію пораненої руки. Він не міг себе уявити без руки, а найстрашнішою була думка про те, що юнак не зможе захищати Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. Лейтенант Кошелєв прийняв несподіване, але відчайдушне для себе рішення – він втік з операційного столу. Втік тоді, коли хірурги пішли мити руки й готувалися до операції. Потім його доправили до евакогоспіталю, де кваліфіковані лікарі провели складну операцію під загальним наркозом. Пізніше Іван Єгорович був знову важко поранений, але поля боїв не покидав, героїчно воював до кінця війни. У берзні 1944 року почалася Проскурівсько-Чернівецька наступальна операція. У перших рядах визволителів Подільського краю був і Іван Кошелєв. За героїчні вчинки Іван Єгорович нагороджений орденами «Червоної Зірки», «Вітчизняної війни 2 ступеня», «Богдана Хмельницького» ІІІ ступеня», медалями «За оборону Ленінграда», «За бойові заслуги», «За перемогу над Німеччиною». 

Після війни він зайнявся дослідженням фактів кривавих злодіянь німецько-фашистських загарбників і їх посібників – поліцаїв (шуцманів) на тимчасово окупованій території Подільського краю. За його ініціативи та участі виявлялися та впорядковувалися братські могили, проводився перерахунок загиблих, аналіз тих подій та складалися відповідні акти. У той час було виявлено і заарештовано частину військових злочинців, які постали перед судом і понесли заслужену кару. Іван Єгорович розумів, що про це не можна мовчати, тому впродовж свого життя написав і видав для наступних поколінь більше десяти книг.

Анатолій БЕРНАДІН, керівник прес-центру ради ветеранів міста.


Теги: Іван Кошелєв, День Перемоги

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.