Перейти на мобільну версію сайту


03.11.2017

СВЯТО КРАСИ, ВИШУКАНОСТІ, РАДОСТІ

журавлик початокНезмінний директор міської дитячої хорової школи, керівник дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик», досвідчений майстер хорового співу, громадський діяч, великий патріот України, заслужений працівник культури України Іван Михайлович Нетеча 20 жовтня зустрів свій славний ювілей. Про життєвий шлях відомого хормейстера, його невтомну і подвижницьку працю, керівництво згаданими мистецькими колективами вже йшлося на сторінках «Ключа».

Сьогодні оповідь про святковий концерт з нагоди ювілею, що відбувся 28 жовтня в РЦКМ «Розмай». Залу заповнили шанувальники його таланту, друзі, колеги, учні школи, знайомі. Знайшлося місце і для учасників концерту. І ще щирі слова про митця від завідувача відділу культури міськради Ольги Зьомко.

Розпочав концерт улюблений «Журавлик» ювіляра. 34 журавляти під орудою хормейстера натхненно виконали «Тростянецький кант» (такі духовні твори були розповсюджені в 16-17 ст. в Україні та Польщі) та відому стрілецьку пісню «Ой, у лузі червона калина». Зразковий хор хлопчиків виконав патріотичну пісню «Прапор», як символ України (муз. Ю.Савраюка, вірш Н.Гуменюк, художній керівник Наталія Купінська), а хор дівчаток молодших класів – «Лісові барабанщики» (муз. К.Мяскова, вірш Б.Чіпа, художній керівник Катерина Овчарук).

онук Всеволод.jpgНародна академічна хорова капела коледжу культури і мистецтв «Гомін» (художній керівник і диригент, випускниця хорової школи Ольга Боднар) подарувала пісні «Човник хитається» (муз. і вірш Р.Купчинського) та «Молодичка-чарівничка» (муз. А.Кос-Анатольського, вірш І.Кутеня). Високий рівень виконавської майстерності проявив народний жіночий вокальний ансамбль «Пастораль», виконавши популярну в 60-ті роки, улюблену пісню ювіляра «Червона троянда» (муз. А.Горчинського, вірш Л.Татаренка; художній керівник Ольга Пастух). А викладачі музичної та хорової шкіл сестри Марина Федорова та Ірина Драган віртуозно і натхненно виконали складний твір «Звук труби» (муз. Г.Перселла, вірш Д.Боумена, М.Шанса).

Приємне враження залишила Олена Лютаревич – одна з перших випускниць хорової школи (1996 р.), яка дивувала наше місто виконанням оперних творів. Нині солістка Черкаської філармонії, вона виконала твір «Non ti scordar di me» («Не забувай мене»). Яскравого співочого забарвлення отримала відома народна пісня «Цвіте терен». Професійно, в естрадному стилі її виконала Аліна Шостак.

Не забудеться чудове виконання випускницями школи: естрадною співачкою Іриною Чорномиз (м.Київ) попурі з пісень Володимира Івасюка та викладачем естрадного співу Центру дитячої творчості у столиці Юлією Вишневською («Два кольори»). Також порадували студентка Національної музичної академії України ім.Петра Чайковського (м.Київ) Вікторія Цюпак піснею «Пливе моя душа» та студентка Чернівецького училища мистецтв ім.С.Воробкевича Діана-Марія Марчук, заспівавши «Пленившись розой соловей».

Слухачі насолоджувалися майстерністю випускників школи, студентів Національної музичної академії України ім.Петра Чайковського: Марії Пастух, Олени Кухар та студента Чернівецького училища мистецтв ім.С.Воробкевича, скрипаля Миколи Нечитайла.

Андрій, Анна. Ярослав НетечіПерейняли естафету від батька і діти ювіляра. Інструментальний дует у складі сина Андрія (ударники) та невістки Анни (клавіші) професійно з натхненням виконав улюблений твір батька «До Елізи» у джазовому аранжуванні. Лірично, задушевно і своєрідно виконав відому пісню В.Івасюка «Я піду в далекі гори» Ярослав Нетеча. Ще одним сюрпризом став виступ онука ювіляра – Всеволода.

Глядачі побували і в полоні традиційного українського танцю. Заповзято виконали учасники народного ансамблю «Горличка» (ЦДЮТ) «Подільський вітальний танець» (художні керівники Дмитро Назаренко та Володимир С’єдін) та народного ансамблю танцю МБК «Кам’янчанка» «Святковий гопак» (балетмейстери Петро Гаврилюк, Аліна Васильєва).

Концерт наближався до завершення. На сцену вийшов колега Івана Михайловича, художній керівник і диригент естрадного муніципального чоловічого хору м.Стрий на Львівщині, заслужений діяч мистецтв України Степан Целюх. Він подарував пісню «Струни душі».

калинове гроноІ знову на сцені славетний «Журавлик», який завершував святковий концерт народною піснею «Повій, вітре, на Вкраїну», «Гандзя» та іспанською народною «Клавелітос» («Гвоздика»). Першу і третю пісню заспівував корифей пісенного співу міста Мирослав Тиш.

Високопрофесійний супровід виконавцям забезпечив дует домристок, сестер Раїси Горченко та Олени Петручик, концертмейстерів Ольги Гренівецької, Тетяни Боршуляк, Ірини Іліх, Ольги Пастух (хорова школа), Ганни Тимчук (коледж культури та мистецтв), Ольги Прасол (м.Чернівці). Справжнім сюрпризом став супровід співу Олени Лютаревич та виконання окремого твору гостем зі співучої Італії, професором Римської консерваторії, письменником Альфонсо Сольдано.

Концерт доповнив відеоролик про життя маестро, підготовлений директором приватного ліцею «Антей», колишньою колегою по СШ№1 Інною Блажковою. Високо оцінили багаторічну подвижницьку працю Івана Нетечі міський голова Михайло Сімашкевич, директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема.

журавлик КлавелітосУ коротких схвильованих і щирих вітаннях лунали слова вдячності від колег, випускників та учнів школи – за професіоналізм, мудрість, справедливість, толерантність, щирість, чуйність та доброту. І, звичайно, було багато-багато квітів. Разом зі всіма вітали і гості – керівники мистецьких закладів Львова та Стрия.

Багато зусиль, часу, таланту і творчості доклали у підготовці до концерту ювіляра його заступник Володимир Прокопов та викладачі хорової школи.

Дійство, що тривало 2,5 години, стало радісною мистецькою подією і для учасників, і для слухачів. Своїми враженнями діляться ті, хто відвідав концерт:

Микола Мельник, заслужений працівник культури України: «Дуже сподобався концерт. Високий професійний рівень. Чітка організація!».

Микола Тихоліз, заслужений працівник естрадного мистецтва України: «Здавалося, що перебуваю на концерті на великій професійній сцені. Все було чітко продумано, виважено підготовлено та виконано». 

Анжеліка Криленко та Ірина Гурська, заступники директора НВК №9 ім.А.Трояна: «28 жовтня відвідали ювілейний творчий вечір з нагоди 70-річчя від дня народження директора дитячої хорової школи, художнього керівника народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик», заслуженого працівника культури України, надзвичайно талановитої, творчої людини Івана Нетечі, який став кульмінаційним моментом у святкуванні ювілею нашого Маестро. Ювілей – це свято спогадів, досвіду, це період підведення певних підсумків та досягнень. Ми почули багато слів подяки та визнання в адресу Івана Михайловича. Яскраві номери, бурхливі оплески, чудові подарунки, щирі привітання, численні букети квітів – справжнє свято вдалося на славу! Ми щиро дякуємо Івану Михайловичу за його творчу, наполегливу працю та бажаємо ще довго радувати нас своїми концертами та творчими вечорами!».

Людмила Починок, К-ПНУ: «Перебуваю досі під враженням від ювілейного вечора! З роси і води Вам, пане Маестро, за Вашу душевну красу і щедрість, за Вашу людяність і тонку мистецьку вдачу, за Ваш незглибимий талант і високу журавлину мрію, за те чарівне сонячне сяйво, що Ви переливаєте у сердечка своїх малих «журавликів», щоб вони сплітали зі своїх співочих душ барвистий вінок для України!». 

Тетяна Худа, заступник директора НВК №9 ім.А.Трояна: «Ім’я Івана Нетечі в Кам’янці-Подільському давно асоціюється з поняттями шляхетності, глибокої порядності, щирого патріотизму і високої професійної майстерності. Тому, йдучи на будь-який захід хорової школи, кожен заздалегідь налаштований на масу позитивних емоцій від спілкування із дійсно високим мистецтвом. Ось і на цьому ювілейному концерті традиційно скрупульозно продуманий кожен момент – від дизайну запрошення та програми до фінального акорду. Проте цього разу панувала якась особлива атмосфера вишуканості, доброти, душевного тепла. Щиро вдячна усім причетним до організації неперевершеного дійства, гідного справді великого Майстра своєї справи».

Євген і Руслана Кротюки: «Відвідавши всією сім'єю ювілейний концерт, були приємно вражені, що за часів «тотальної матеріалізації» є таке потужне джерело духовності, добра, української автентичності та професійної майстерності... Гарно дякуємо безпосередньо ювіляру за наполегливу самовіддану працю, за те, що особистим прикладом зумів об'єднати навколо себе митців-однодумців, за можливість доторкнутися до вічних цінностей, отримавши величезну естетичну насолоду».

Михайло Терновий, підприємець: «Щасливий тим, що моя родина мала честь бути запрошеною на ювілейний концерт такої великої особистості, як Іван Нетеча!!».

Інна Богменко, випускниця хорової школи: «Щира подяка за Ваш творчий вечір! І ще раз многая, многая літа!».

Віка Балицька, випускниця хорової школи: «Прекрасний вечір до 70-річчя Івана Нетечі. Він дійсно надзвичайно світла і цілеспрямована людина».

Юлія Лискун, поетеса, журналістка, перекладач: «Усе, що побачила і почула, приємно вражає. Наче побувала у чарівній казці».

... До підготовки свята, чіткої його організації та професійного проведення доклали хист, творчість, фантазію начальник управління культури міської ради Петро Гаврилюк (автор ідеї та постановки, ведучий концерту), завідувач відділу культури міської ради Ольга Зьомко (автор сценарію), столична естрадна співачка Ірина Чорномиз (ведуча).

Всього ж по інтернету надійшло більше двох сотень привітань та вражень від свята.

 Анатолій ГАВРИЩУК. 


Теги: ювілейний концерт, Іван Нетеча

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.