Перейти на мобільну версію сайту


12.07.2019

ОЙ НА ІВАНА, ОЙ НА КУПАЛА...

ПеревеслоКупальське свято – одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів.

Кожного року, ніч на Івана Купала наповнена обрядами, пов'язаними з водою, вогнем і травами. Основна їх частина виконується вночі. Раніше також вважалося обов'язковим скупатися до заходу сонця, а ближче до вечора на височинах або біля річок розпалити багаття. У цю ніч вибиралися наречені та відбувалися шлюбні обряди: молоді стрибали через багаття, тримаючись за руки, обмінювалися вінками, шукали містичні квітки папороті.

ТРАДИЦІЙНО – НА «ПЕРЕВЕСЛІ»
6 липня, уже традиційно, у відпочинковому комплексі «Перевесло», що в Оринині, відбувалися купальські народні гуляння.

Гостей свята приймала знана на Кам'янеччині родина Василя та Валентини Строяновських. Зі святом присутніх првиітали народний депутат України Володимир Мельниченко, голова РДА Василь Сукач, депутат обласної ради і господар свята Василь Строяновський, Орининський сільський голова Валер'ян Мокрицький.

Гуменецька ОТГ-1Продовжили розважальну частину вокальні колективи з Хмельницької та Чернівецької областей, а також спеціальні гості з села-побратима Іспас Вижницького району.

Народні гуляння завершилися пізно ввечері, осяявши небо купальськими багаттями. А тим часом Івана Купала відзначали і в об'єднаних територіальних громадах. Наймасштабнішим воно було в Гуменецькій ОТГ.

ГУМЕНЕЦЬКА ОТГ
6 липня вперше у мальовничому селі Голосків на березі річки Смотрич відбулось грандіозне свято Івана Купала, у святкуванні якого взяли участь всі села Гуменецької громади. Свято розпочалось із вітального слова голови Гуменецької громади Інни Абдулкадирової.

Присутні мали змогу відвідати намети, в яких були представлені виставки майстрів з усіх сіл об’єднаної громади. Гостей свята частували смачною юшкою, кашею та різними смаколиками.

До пізнього вечора тривав концерт аматорських колективів художньої самодіяльності Гуменецької громади. Одночасно з концертною програмою відбувалися театралізоване дійство, майстер-класи, спортивні змагання, ігри, смачна кухня, молодіжна дискотека.

Гуменецька ОТГРодзинкою свята став конкурс «Міс Купальська красуня – 2019», у якому взяли участь 14 чарівних красунь громади. Аби здобути омріяну перемогу, дівчата мали подолати чотири етапи випробувань – конкурси «Візитка», «Талант», «Представлення Купальських вінків», «Дефіле у вечірніх сукнях».

Жодна з конкурсанток не залишилася без перемоги. Титул «Міс талант» здобула Христина Фартушняк (Великозалісся), «Міс артистичність» стала Вікторія Яловик (Залісся Друге). «Міс загадковість» – Анастасія Пасічник (селище Сахкамінь), «Міс тендітність» – Яна Костовська (Абрикосівка), «Міс чарівність» – Ірина Громодюк (Колубаївці), «Міс ніжність» – Олександра Язвінська (Нігин), «Міс вишуканість» – Юлія Гоюк (Супурнківці), «Міс елегантність» – Дарія Арчаковська (Пудлівці), «Міс грація» – Ілона Кищук (Голосків), «Міс впевненість» – Катерина Варик (Слобідка-Гуменецька), «Міс неповторність» – Мар'яна Турніцька (Лисогірка).

Титул «Друга віце міс» отримала Наталія Давидова із села Вербка, «Першою віце міс» стала Дарія Сапоговська із Гуменців. А головний титул «Міс Купальська красуня – 2019» здобула Анастасія Слободян із Думанова.

Головним атрибутом свята були Купало і Марена. Після заходу сонця свято продовжилось пусканням Купальських вінків на воду, Купальським вогнищем та дискотекою.

Слобідка-КульчієвецькаСЛОБІДСЬКО-КУЛЬЧИЄВЕЦЬКА ОТГ
У Слобідсько-Кульчієвецькій ОТГ на святкування Івана Купала зібралися в селі Яруга, біля річки Баговичка. Просто неба відбулося купальське дійство з відтворенням купальських обрядів. Святкова програма завершилася традиційними обрядами стрибків через багаття, плетінням вінків та пусканням їх на воду.

Святкування Івана Купала і до сьогоднішнього дня залишається незмінною українською традицією, якої дотримуються мало не у всіх містах України.

Жванецька ОТГЖВАНЕЦЬКА ОТГ
Керівництво Жванецької ОТГ запросило всіх жителів громади до водойми, що знаходиться в с.Руда, переглянути цікаву програму до свята Івана Купала. Святкування відбулось у веселій атмосфері. Всі мали змоги переглянути театралізоване дійство за народними звичаями, тематично-концертну програму за участю артистів художньої самодіяльності закладів культури, учнів і викладачів Жванецької дитячої школи мистецтв, насолодитися танцювально-розважальною програмою для молоді, скуштувати смачні страви польової кухні, сфотографуватись біля чудової фотозони. Святкова програма була завершена традиційним обрядом стрибків через багаття, пусканням вінків на воду.

ДемшинКИТАЙГОРОДСЬКА ОТГ
Свято Івана Купала у Китайгородській громаді традиційно пройшли у селі Демшин. 7 липня, о 15:00, у центрі села зібралися всі охочі відзначити це по-справжньому веселе й обрядово-насичене свято, яке відбулося з ініціативи активної старости села Галини Гой та підтримки завклуба, бібліотекаря та спонсорам свята.

Міжнародний день ДністраСТАРОУШИЦЬКА ОТГ
А от у Староушицькій ОТГ свято Івана Купала масово не відзначали. Тут готуються до не менш масштабного дійства – святкування Міжнародного дня Дністра. Цьогоріч воно пройде 13 липня на оглядовому майданчику в Бакоті й розпочнеться о 10:00. У програмі святкування – концерт, розваги для дорослих і малечі, екскурсії та можливість полачувати різними смаколиками.


Теги: святкували на Івана

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.