Перейти на мобільну версію сайту


01.09.2017

КАМ’ЯНЕЦЬ ЗГАДАВ, ЯК БУВ СТОЛИЦЕЮ УНР

столицяНа честь доби визвольних змагань і періоду, коли Кам'янець-По­діль­ський був столицею Української Народної Республіки, в місті 26-27 серпня пройшов фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця».

Захід традиційно присвятили 1919-1920 рр. – періоду Директорії УНР у Кам'янці, який тривав майже півроку. І над його відтворенням, у першу чергу, працювали реконструктори міського військово-історичного товариства разом із партнерами, які успішно займаються цією справою в інших містах країни – Києві, Львові, Чернігові, Вінниці.

Аби все виглядало автентично, а кам'ян­чани й гості могли сповна отримати достеменну картину тих подій, організатори не лише попрацювали над відтворенням таборового життя учасників «Останньої столиці» у Старій фортеці, проведенням відкритих лекцій, презентацією унікального експонату – солдатської шинелі часів перших визвольних змагань.

Напевно, головним і наймасовішим заходом, який зібрав чималу кількість глядачів у суботу, стала урочиста хода від фортеці до Старого міста, а також реконструкторський бій. На відміну від минулих років, дійство проходило на території площі Вірменський ринок, де розміщувалася також основна музична сцена. Коментував відтворення епізоду одного з боїв за Кам'янець реконструктор Олекса Руденко. Звичайно, завершилася битва перемогою «своїх» і підняттям жовто-блакитного прапору.

Любителі автентичної музики отримали подарунок – організатори запросили з концертами такі відомі гурти, як «Чорноморці» та «Тінь сонця». Звучала і музика від гурту «Бекінгем».


Теги: фестиваль історичної реконструкції «Остання столиця»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.