Перейти на мобільну версію сайту


19.09.2014

ДАЙТЕ ПІДСКОЦЬКУ ХОЧ НА РІК

Напевне, немає в місті людини, яка би не знала Надію Підскоцьку. Надія Костянтинівна 25 років очолювала управління соціального захисту населення. Вона - депутат облради чотирьох скликань, нині активний громадський діяч, дбайлива й любляча дружина, мама та бабуся. 20 вересня Надія Підскоцька відзначатиме свій черговий День народження.
Нині ця енергійна жінка з потужними організаторськими здібностями перебуває на заслуженому відпочинку, але не сидить склавши руки. Вона займається підприємницькою діяльністю та очолює ветеранську організацію селища цукрового заводу.

ЧЕРВОНА ШАПОЧКА
... Пам'ятаю себе десь із трьох років, я тоді жила з дідусем і бабусею. Вони вчили мене милосердя. Якось бабця наклала в горщечок каші і попросила занести бабі Мавтисі. Приходжу до image.jpgнеї, вона чинно розв’язує на горщику пілочку, каша з печі заповнює ароматом усю кімнату! Мавтиха запрошує й мене пообідати. Після того каже: «Танцюй». Вона плеще і співає, а я танцюю, аж до втоми.
Коли вже стала старшою, допомагала поратися на городі, доглядати за гусьми. Взагалі, дитинство було надзвичайним. Я зростала на Поліссі, серед неймовірних квітів, у добрі й злагоді.

УРОК САМООРГАНІЗАЦІЇ
... Щоп’ятниці односельчани прибирали вулицю вздовж своєї огорожі. Ніхто нікого не змушував, просто такий був стиль життя. Люди самі патрулювали село. Від двора до двора передавали таку калатунку, з якою звечора ходили й дивилися, щоб ніхто не крав, щоб п’яний ніде не валявся, щоб стареньких не ображали. Це яскравий приклад самоорганізації громади, причому не з-під палки, а свідомо.

НАДІЙЧИНІ ІНСТИТУТИ
... Зі шкільної парти я займалася суспільно-корисною працею. У школі була секретарем комсомольської організації, головою ради дружини. Після закінчення вступала в університет 5.jpgШевченка на юрфак. На жаль, успішно склавши іспити, все одно туди не потрапила, адже, крім гарних знань, потрібно було мати ще й стаж або профільний технікум за плечима. На філологічному факультеті навчатися не хотіла, хоч і пропонували, але зошити перевіряти - це не моє. Повернулася додому й пішла працювати піонервожатою. Оскільки любила випікати тістечка й торти, то разом із подружкою подала документи в харчовий технікум.
Коли дісталися кам’янецького автовокзалу й вийшли з автобуса, обімліли від краси - все навколо потопало в трояндах. Викладачка Надія Кузьміна каже: «Напиши формулу сірчаної кислоти, етилового спирту, квадратне рівняння». Я все виконала, а вона: «Їдь додому, готуйся до навчання». Вирішила, що весь час приділятиму навчанню і жодної громадської роботи.
Та не судилося, бо обрали дівчину комсоргом. 1973 року Надія Присяжнюк вийшла заміж за Івана Підскоцького. Молодята вирішили, що жінка буде вчитися, а її обранець заробляти гроші. На той час подружжя знімало кімнатку на Біланівці, а з пожитків мало дві валізи, в яких кілька штапельних суконь, модних нейлонових сорочок та постільна білизна. У них народжується син, потім - донечка. Згодом Надія закінчила економічний факультет сільгоспінституту.

ДАЙТЕ ПІДСКОЦЬКУ НА РІК!
... 40 років пропрацювала у владі: 15 - в комсомолі, 25 - у виконкомі. У житті написала лише одну image (1).jpgзаяву  про прийняття на роботу. На заслужений відпочинок пішла 31 грудня 2010 р. Нині продовжую справу батька, займаюся меблями, бо вдома сидіти не можу.
Трудовий шлях розпочинала 1974 року з посади завсектора в харчовому коледжі. Згодом стала секретарем комітета комсомолу планово-економічного технікуму, пізніше - завсектором обліку міського комсомолу.
1988 року внесла пропозицію щодо необхідності соціального центру, вся область крутила пальцем біля скроні. Кожен обурювався, мовляв, з якого дива ми маємо ходити по хатах? Мене тоді підтримав Володимир Крилов і відрядив у Молдову вивчати досвід. Звісно, не обійшлося без бюрократії, не за одним підписом побігала по різних кабінетах. Але врешті отримала на руки підписаний Володимиром Ульяновичем штатний розпис на 9 працівників. Очолив Центр Федір Павленко, якого я змінила на посаді. Дуже комфортно було працювати в 2000-2009 роках, але нам тоді не вистачало такої сильної підтримки у Верховній Раді, як сьогодні від нардепа Володимира Мельниченка.
Дуже хотіла втілити в життя проект для молоді з незначними психічними розладами, яка, на жаль, нікому не потрібна. На нього навіть були гроші і приміщення, але...
Пишаюся створеним центром для пристарілих.
У 2005-2007 рр. була членом національної комісії з розробки стратегії з надання соціальних послуг. Документи передали на затвердження в Кабмін, і міжміністерська комісія ухвалила концепцію. Саме тоді в місті потужно запрацював комітет доступності, ми розпочали будівництво пандусів, хоч цій програмі ставили палиці в колеса.

... Цінність зробленого Надією Констянтинівною для міста якнайкраще опишуть слова колишнього голови РДА В’ячеслава Дубицького. Якось він у присутності тодішнього міського голови Олександра Мазурчака та хмельницьких посадовців вигукнув: «Дайте мені Підскоцьку хоча б на рік!».
- Не шкода, що багато зроблено, шкода, що нічого нового не приходить, - каже іменниниця.

Теги: Надія Підскоцька

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.