13.05.2016

ПОВЕРНЕННЯ МАЙЖЕ ЧЕРЕЗ 8 РОКІВ

7 травня розпочався чемпіонат області з футболу. Після пропуску 7 сезонів, команда Кам’янця повернулася в обласну Прем’єр-лігу. Складена в основному з гравців К-ПНУ, «Фортеця» приймала вдома «Громаду» зі станції Дунаївці. На відміну від нещодавніх товариських матчів, гості привезли склад підсилений досвідченими гравцями (І. Глушок, В. Рефель та ін.) з інших міст. Щодо складу «Фортеці», то тут проблем чимало. Декілька футболістів встигли в цьому сезоні здійснити два переходи, тому до 30 червня дорога до іншого клубу їм закрита. Зокрема Алішер Якубов був заграний за теребовлянську «Ниву» та чернівецьку «Буковину». Схожа ситуація із Олегом Головатим та Мухаммедом Махмудом. Крім того, хворів Владислав Тимощук.

Перші 10 хв позначилися приблизно рівною грою, але наші потроху перебрали ініціативу. На 14-ій хвилині фортечники навісили зі штрафного на дальній правий кут воротарської площі, але м’яч по воротах пройшовся в перекладину. На 23-ій хвилині після масованої атаки наші тричі били по воротах дунаївчан, але воротар і захисники все ж відбили м’яч на кутовий. За хвилину Артем Сосніцький непогано вдарив з ходу по воротах «Громади», але рахунок не відкрив. На 32-ій хвилині Олег Зубик навісив по діагоналі з правого флангу на дальній кут воротарської гостей, але Руслан Марцинковський не зумів завдати удару по воротах. Під завісу 1-тайму наші провели гостру контратаку і Марцинковський дальнім пасом виводив один на один з воротарем Олександра Заковоротного, але арбітри зафіксували в нього офсайд. Подивившись відеозапис, вдалося встановити, що офсайду тут не було.

Другу половину гри більш активно розпочала «Громада». Гості спробували провести декілька атак, але на 52-ій хвилині, захопившись однією із них, гравець «Громади» втратив м’яч у центрі поля в боротьбі з Олександром Заковоротним. Наш нападник на швидкості пройшов до воріт гостей і, ввійшовши у штрафну площу, вдарив низом у дальній лівий кут воріт, але воротар «Громади» Ігор Лянскорунський взяв цей м’яч. «Фортеця» плавно повернула собі ініціативу й на 69-ій хвилині наш лівий півзахисник Ростислав Морозов змістився зліва в центр і завдав сильного удару з метрів 20-ти в праву «дев’ятку» воріт «Громади», але знову надійно зіграв її воротар. За 6 хвилин до завершення основного часу гри після подачі кутового зліва Влад Полторацький виграв «повітря» й ударив головою в дальній лівий кут, але м’яч пролетів лівіше від воріт. На 88-ій хвилині вже захисник «Фортеці» Вадим Стасюк навісив перед ворота суперників, О.Заковоротний з метрів 7-8 небезпечно б’є головою, але м’яч знову летить трохи вище воріт. На 90+4 хвилині шанс забити втратив Руслан Марцинковський, вдаривши вище воріт.

Натомість гості несподівано кинулися в атаку, вивели один на один з воротарем «Фортеці» Сергія Войцехівського, але він, обіграючи нашого воротаря Ярослава Гаращука, далеко відпустив м’яч і впав. Дунаєвчани просили пенальті, але обійшлося. Тож, нічия - 0:0.

Після гри тренер «Фортеці» Іван Стасюк зазначив, що результатом він не задоволений: «Попри те, що «Громада» мала багато досвідчених футболістів, ми все ж повинні були вигравати домашній матч. Навіть, не дивлячись на наші кадрові проблеми. Хоча малюнком гри можна бути задоволеним. Позитивом є те, що хлопці хочуть грати, значить повинен бути прогрес».

Наступний матч, в суботу 14 травня, «Фортеця» зіграє у Волочиську проти чемпіона області, тамтешього «Агробізнеса».

1-тур
«ОТГ» Стара Синява – «Случ» Красилів - 1:2
«ДЮСШ-1» Хмельницький – «Агробізнес» Волочиськ -
«Случ» Старокостянинів – «Поділля» Хмельницький - (23 липня)
ФК «Дунаївці» – «Енергетик-Миклуш» Нетішин - (23 липня).

РЕАЛІЗУВАЛИ СТАНДАРТИ

10 травня було зіграно другий півфінальний матч Кубка району з футболу ім.А. Крупицького. Нігинські «Товтри» приймали велико-слобідську «Астру».

Спочатку гострішими в атаці були футболісти «Астри», але Олег Барицький втратив можливість відкрити рахунок. Натомість, «Товтри» свій шанс реалізували. Подачу нігинців з кутового слобожани «винесли» за межі штрафної, але Артур Савченко влучним ударом з ходу відкрив рахунок.

У 2-таймі, на 60-й хвилині, гравець «Товтрів» Володимир Ганик ударом зі штрафного закрутив м’яч у правий кут воріт суперників. Перемога «Товтрів» - 2:0, і горяни – володарі Кубка району виходять у фінал, де 15 травня зіграють з чемпіоном району - «Октавою» зі Слобідки Рихтівської.