19.02.2016

ПОДВІЙНЕ КАМ’ЯНЕЦЬКЕ «ЕЛЬ-КЛАСІКО» ВИЗНАЧАЄ ЧЕМПІОНА

Мабуть, за це ми і любимо футбол. В останніх 7-9 турах ЧМ-2016 глядачі побачили все – запал боротьби, несподівані повороти «сюжетної лінії» та інтригу до останніх хвилин чемпіонату.

У першому матчі 7-туру перемога «Спартака-КПНУ» над «Фортуною» - 3:2 - фактично забезпечила студентам 4-те місце. Та з найбільшим інтересом вболівальники чекали матчу лідерів першості – «Фортеці-КПНУ», основу складу якої складають студенти К-ПНУ, та «Октави», де багато буковинських футболістів.

Команди не стали відкладати цікаве на потім, і голи посипалися як із рогу достатку. Для цього найкращим засобомміні-футбол виявилися удари з далеку. На 4-ій хвилині «октавник» Тарас Таріча відкриває рахунок. Але за хвилину фортечник Олександр Заяць сильним ударом зі штрафного його зрівнює – 1:1. Через 4 хвилини Олександр Крохмалюк сильним ударом у ближній кут виводить «Октаву» вперед, але ще за дві хвилини воротар «Фортеці» Сергій Чернобай підключається до атаки й дальнім ударом вражає ліву «дев’ятку» воріт суперників – 2:2. Не проходить і хвилини, як Сергій Топиркін низовим ударом знову виводить вперед «Октаву», а за хвилину Ростислав Морозов знову ж зрівнює рахунок – 3:3. У 2-таймі команди заграли набагато обережніше – від оборони й не забивши жодного м’яча, розійшлися миром. Мабуть, щоб зустрітися вдруге у «золотому» матчі.

У цьому ж турі свої перші очки взяли «ЗМІ» та «Товтри». Третя команда чемпіонату – «Атланта» обіграла «Довжок». У наступному матчі проти «Фортеці» вона, схоже, намагалася зіграти компактно, не даючи багато простору фортечникам. Проте ті все одно, зберігши свої ворота сухими, тричі забили «Атланті» – 3:0. У цьому турі також перемогла «Октава».

Найцікавіше видав на гора останній день турніру. Третій матч туру, в якому «Фортеця» мала грати проти «Фільварків», поміняли місцями з першим, і він розпочав програму 9-туру. Не знаю, скільки людей сумнівалися в перемозі лідера. Але сумнівалися футболісти «Фільварків», які двічі вели в рахунку 1:0 та 2:1. Потім двічі вела «Фортеця» - 3:2 та 4:3. Але «Карбовський і К» все одно зрівнюють. Нічия – 4:4.

Тепер «Октаві» треба обіграти «Атланту» і вона – чемпіон. Але «Атланта» підтвердила своє реноме. Вона відкрила рахунок (Кирилов). Натомість у 2-таймі «Октава», граючи практично без замін, спочатку зрівнює рахунок, а потім виходить вперед – 2:1. Її гравці ще двічі влучають у поперечину. На останній хвилині матчу «Атланта» в атаці йде пас на лівий фланг, її воротар Олександр Пастух б’є у дальній кут воріт – гол - 2:2. В атаку кидається «Октава», удар по воротах – третя поперечина. Тож, «золотий» матч все одно буде. «Атланта» підтверджує, що недаремно стала бронзовим призером ЧМ-2016.

«Золотий» матч зібрав небачену за останні роки кількість уболівальників. Згадалися матчі «Фортеці-КПНУ» в Українській Першій лізі. Напружена боротьба точилася на кожному клаптику поля з великою самовіддачею, а головне команди показували справжній – технічний, комбінаційний футбол. «Фортеця-КПНУ» залучила двох гравців екстра-лігового хмельницького «Спортлідера» - Андрія Хамдамова та Сергія Філя.

На 31-ій хвилині октавник Андрій Беженар ударом у ближню ліву дев’ятку відкриває рахунок. На 20-ій хвилині його удар воротар «Фортеці» Сергій Чорнобай, дотягуючись відбиває на штангу. Рахунок 1:0 так і залишався довго незмінним. «Фортеця» почала дедалі частіше залучати свого воротаря до атак, а згодом і замінила його на 5-го польового Володимира Муляра. На 37-ій хвилині гравці «Фортеці» помиляються в центрі поля, Дмитро Давидний забирає м’яч і сильним ударом здалеку вражає правий кут воріт «Фортеці» – 2:0. Ще за хвилину октавник Олександр Крохмалюк із 10-метрового забиває третій м’яч – 3:0.

«Фортеця» йде в атаку, заробляє пенальті, й Андрій Хамдамов відігрує один м’яч – 3:1. Але півтори хвилини «Октава» зберігає свої ворота недоторканими. Вона - чемпіон Кам’янця-2016.
Після матчу гравець «Октави» Олександр Крохмалюк сказав, що перемога далася команді за рахунок великого бажання та волі до перемоги. Президент команди Михайло Прокопов відзначив тактичні побудови своєї команди. «Нам вдалося позбавити простору суперника та відсікти підключення Чорнобая. Добре, що був «золотий» матч. Поліпшилося суддівство. Тобто є результати нашого зібрання клубів».

Тренер «Фортеці-КПНУ» Іван Стасюк сказав: «Важко одночасно грати в двох турнірах – ЧМ та ЧО, ставлячи в обох максимальні цілі, а також сперечатися з фінансово потужною командою, де зібрані найкращі футболісти 3-ох областей. Але «Фортеця-КПНУ» визнає своє місце в турнірній таблиці. На відміну від цьогорічного чемпіона, який минулого року не з’явився на нагородження».

Кращим воротарем визнано Сергія Чернобая, а бомбардиром - Андрія Беженара. Кращим гравцем турніру – Юрія Карбовського «Руські фільварки», арбітром - Віктора Цинчика (молодшого).
Міні-футбольна першість міста вдалася. Хотілося б побачити в Кам’янці зрушення на краще і в великому футболі.